baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Zabytkowy „ogórek” ponownie na ulicach Kalisza

Popularna atrakcja turystyczna powraca do Kalisza na okres wakacyjny. W lipcu i sierpniu mieszkańcy i turyści będą mieli okazję przejechać się zabytkowym autobusem SAN H100B, potocznie zwanym „ogórkiem”.

Inauguracyjna wycieczka odbędzie się w sobotę, 6 lipca. Trasa przejazdu związana będzie ze śladami Kalisza piastowskiego. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć m.in. Zawodzie, wzgórze cmentarne przy Nowym Świecie oraz mury obronne z Basztą Dorotką.

Przejażdżki „ogórkiem” będą odbywać się w każdy weekend wakacji, zarówno w lipcu, jak i w sierpniu. Autobus będzie wyruszał trzy razy dziennie: o 12:15, 14:15 i 16:15. Punkt startowy i końcowy trasy znajduje się na przystanku przy ul. Kanonickiej (planty).

Wycieczkom będzie towarzyszył przewodnik PTTK, który opowie o historii i zabytkach mijanych miejsc. Bilety w cenie 10 zł można nabyć w Informacji Turystycznej, mieszczącej się w Ratuszu przy Głównym Rynku 20.

Zdjęcia: kalisz.pl

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze