baner_FBAnt
Baner AWS
baner_apka_2

„Zaczarowany flet”. Łukasz Długosz w Filharmonii Kaliskiej

O czarodziejskiej mocy brzmienia fletu przekonywał swoich współczesnych już sam Wolfgang Amadeusz Mozart, który w operze „Czarodziejski flet” uczynił z tego instrumentu amulet o wyjątkowych, nadnaturalnych zdolnościach. Goście Filharmonii Kaliskiej o niezwykłości muzyki z pierwszoplanową rolą fletu przekonają się już 12 maja za sprawą występu wybitnego flecisty – Łukasza Długosza.

Łukasz Długosz to wielkiej klasy instrumentalista, absolwent studiów solistycznych w Hochschule für Musik und Theater w Monachium oraz studiów mistrzowskich w Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse w Paryżu oraz w Yale University w New Haven. Jest zwycięzcą kilkunastu konkursów międzynarodowych,  w tym tych najbardziej prestiżowych (Paryż, Odense, Monachium oraz Viggiano). Jako solista współpracuje z wieloma renomowanymi orkiestrami.


Grał pod batutą takich gwiazd jak Zubin Mehta, James Levine, Mariss Jansons, Walerij Giergijew, Jesús López Cobos, Robertas Servenikas, Stanisław Skorwaczewski, Jerzy Maksymiuk, Jan Krenz, Jerzy Semkow i wielu, wielu innych. Był także wielokrotnie zapraszany do wykonania koncertu fletowego Krzysztofa Pendereckiego pod batutą kompozytora. W 2010 r. muzyk miał swój debiut fonograficzny z London Symphony Orchestra, z którą nagrał płytę z koncertem fletowym Michaela Colina. Artysta dokonał wielu nagrań archiwalnych, radiowych i telewizyjnych w kraju i za granicą. Luxemburskie PIZZICATO za płytę „Flute Stories” okrzyknęło Długosza jednym z najwybitniejszych flecistów na świecie. Artysta nagrał 58 albumów płytowych które zostały bardzo wysoko ocenione przez krytykę polską i europejską. Otrzymał za nie wiele prestiżowych międzynarodowych nagród fonograficznych, w tym nagrodę International Classical Music Award (ICMA), Pizzicato Supersonic Award oraz Fryderyki.

Podczas koncertu ZACZAROWANY FLET Łukasz Długosz wykona w roli solisty specjalnie dla publiczności Filharmonii Kaliskiej Koncert na flet i orkiestrę e-moll Saverio Mercadante. Ponadto w programie znalazły się także wspaniałe klasyczne utwory: Uwertura Fidelio op. 72 Ludwiga van Beethovena oraz III symfonia a-moll „Szkocka” op. 56 autorstwa Felixa Mendelssohna-Bartholdy’ego. Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej poprowadzi jej dyrektor Ruben Silva, a zaczarowany świat muzyki fletowej oraz program koncertu i jego głównego bohatera przybliży melomanom muzykolog Witold Paprocki.

Koncert symfoniczny ZACZAROWANY FLET odbędzie się w piątek, 12 maja o godz. 19.00 w Sali Koncertowej Filharmonii Kaliskiej (Aula UAM).  Bilety w cenie 50 zł  (bilet normalny) i 40 zł (bilet ulgowy) do nabycia online oraz w kasie Filharmonii Kaliskiej, przy ul. Aleja Wolności 2.

INFORMACJE

ZACZAROWANY FLET

12 maja 2023 r., godz. 19.00

Sala koncertowa Filharmonii Kaliskiej

Aula Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM, ul. Nowy Świat 28/30

BILETY:

50 zł bilet normalny, 40 zł bilet ulgowy

Kasa biletowa:

tel.: +48 62 757 07 48 | e-mail: bilety@filharmoniakaliska.pl

Al. Wolności 2, 62-800 Kalisz

Od wtorku do piątku w godz. 12:00 – 17:00.

W dniu koncertu w godz. 12:00 – 15:00 oraz na godzinę przed koncertem w miejscu wydarzenia.

Online:

ZACZAROWANY FLET – https://bit.ly/Zaczarowany-Flet

Program:

L. van Beethoven – Uwertura Fidelio op. 72

S. Mercadante – Koncert na flet i orkiestrę e-moll

F. Mendelssohn-Bartholdy – III symfonia a-moll „Szkocka” op. 56

Wystąpią:

Łukasz Długosz – flet

Ruben Silva – dyrygent

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej

Witold Paprocki – prowadzenie

Źródło: Filharmonia Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze