Zaczyna się rewaloryzacja Parku Miejskiego

Rozpoczyna się pierwszy etap rewaloryzacji Parku Miejskiego w Kaliszu. Wczoraj podpisano umowę i przekazano plac budowy firmie, która zrealizuje zadanie.

W ramach inwestycji wykonane zostaną nowe alejki i wyremontowany plac przy wejściu do parku od strony mostu Teatralnego. Zamontowane zostaną nowe latarnie, ławki, kosze na śmieci. Pojawią się też stojaki na rowery. Nie zabraknie także nowych nasadzeń zieleni. – Żadne drzewa nie zostaną wycięte – zapewnia Miasto. – Ten etap rewaloryzacji parku to także zwrócenie się w stronę rzeki i zwiększenie dostępu do niej – czytamy w komunikacie na stronie Miasta.

– Rozpoczynamy kolejny etap w przywracaniu rzeki miastu. Ważną częścią rewaloryzacji parku będzie stworzenie wygodnego zejścia do rzeki. Powstanie ono przy moście Teatralnym, od strony parku. Będzie to pierwsza część kaliskich bulwarów, na których mieszkańcy będą mogli wypoczywać tuż przy wodach Prosny – zapowiada prezydent Krystian Kinastowski.

Inwestycję zrealizuje firma EKO-NAJ Artur Różewicz z Kalisza, która w ciągu dziesięciu miesięcy od podpisania umowy wykona zadanie za kwotę 4,3 mln zł.

Tekst: Juliusz Kowalczyk, zdjęcia: Magdalena Bartnik, Magdalena Furmaniak – Kancelaria Prezydenta Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze