Zainaugurowali „Kaliskie Dni Trzeźwości”

„Kaliskie Dni Trzeźwości” to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez o charakterze profilaktycznym, organizowanych na terenie Kalisza. Tegoroczną, XXVI edycję promowali wspólnie podczas działań na drogach wiceprezydent Miasta Kalisza Mateusz Podsadny, Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu nadkom. Artur Waszak oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych UM Kalisza Janusz Sibiński.

Po raz kolejny raz kaliska Policja oraz Urząd Miasta Kalisza uczestniczą w działaniach promujących trzeźwość za kierownicą. Dziś, symbolicznie akcję „Trzeźwy poranek” na drogach zainaugurowali Wiceprezydent Miasta Kalisza Mateusz PodsadnyZastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu nadkom. Artur Waszak oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych UM Kalisza Janusz Sibiński. To właśnie z rąk przedstawicieli władz miasta oraz Policji pierwsi kierowcy, którzy potwierdzili podczas badania, że są trzeźwi, otrzymali przygotowane przez Urząd Miasta Kalisza upominki.

Pomimo ciągłych apeli, poważnych konsekwencji, a także zagrożenia życia, wciąż osoby nietrzeźwe wsiadają za kierownicę i wyruszają w drogę. Od początku tego roku, kaliscy policjanci zatrzymali 188 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę będąc w stanie nietrzeźwości. Odpowiedzą oni za przestępstwo określone w art. 178a Kodeksu Karnego.

W celu zmniejszenia liczby zagrożeń, kaliscy policjanci regularnie prowadzą działania kontrolno-prewencyjne na wszystkich drogach. Głównym celem tego typu akcji jest uświadomienie kierującym, że bezpieczeństwo na drodze zależy od zachowania wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Często konsekwencje brawury, lekkomyślność i lekceważenia przepisów na drodze ponoszą nie tylko uczestnicy wypadków, ale również ich najbliżsi.

 

Źródło: KMP

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter