reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Zając złapany na Zawodziu! – akcja dla dzieci

Święta Wielkanocne to również idealna okazja, aby spędzić czas z najbliższymi. Właśnie w Wielkanocny Poniedziałek w Rezerwacie na Zawodziu odbywała się zabawa „Łap Zająca” skierowana dla rodzin z dziećmi, również z Ukrainy.

„Łap Zająca” to wydarzenie cykliczne, odbywające się w trakcie świąt, podczas którego dzieci mogą aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu, a nie tylko przy stole i telewizorze. Pomysłodawcy zapewniają, że każdego roku organizowane są inne atrakcje, które będą formą zabawy dla najmłodszych, ale nie tylko.

Organizatorzy nie byli obojętni na los uchodźców z Ukrainy. Chcieli oderwać ich od bieżących trosk oraz by zaczęli aktywnie uczestniczyć w życiu miasta – „tym razem chcieliśmy żeby to była zabawa również dla rodzin z Ukrainy. Zadania są specjalnie przetłumaczone na język ukraiński, aby każdy mógł wziąć udział w zabawie”.  Na miejscu obecny był również tłumacz.

Zabawa rozpoczynała się od rzutu kostką – ilość oczek określała zestaw z pięcioma poleceniami do wykonania na terenie rezerwatu.

Zadania polegały m.in. na:

  • policzeniu ile dachów jest pokrytych trzciną, ile kóz oraz owiec znajduje się w zagrodzie, ile desek jest na moście,
  • przekicania w worku wyznaczoną trasą,
  • przebiegnięcia w określonym czasie trasy od wieży do wieży, obiegnięcia fundamentów kolegiaty,  
  • spostrzegawczości – należało odnaleźć 10 różnic na zdjęciach oraz znaleźć posąg Światowita, by powiedzieć mu swoje życzenie,
  • zręczności, która sprawdzana była podczas przerzucania ziemniaków z kosza do kosza, czy też przelewania wody z wiadra do wiadra za pomocą kubeczka,
  • przejściu po linie z woreczkiem na głowie, aby nie spadł,
  • przyporządkowaniu śladów do zwierząt,
  • znalezieniu woreczka, sprawdzenia co jest w nim ukryte i pomyśleniu do czego to służyło.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 12:00, już od początku w zabawie wzięło udział wiele osób. Zadowoleni byli zarówno uczestnicy jak i organizatorzy.


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze