Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Zajęcia z klockami Lego w Jankowie Pierwszym

17 lutego w sali konferencyjnej w Jankowie Pierwszym odbyły się „Klockowe L-Maszyny” – warsztaty techniczne dla dzieci, w których uczestniczyło 42 czytelników GBP w Blizanowie, w tym 23 dziewczynki.

Godzinne zajęcia dla dwóch grup prowadził Mariusz Brzęcki – znany niektórym dzieciom jako prezes Fundacji Nowoczesny Konin z zajęć prowadzonych już od kilku lat w gminie Blizanów w ferie i wakacje na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Blizanowie. Zajęcia były bezpłatne dla uczestników. Efektem pracy dzieci były budowle z napędem: maszyny, pojazdy i dźwig. Po ułożeniu klocków według instrukcji, dzieci modyfikowały swoje modele i budowały dodatkowe rzeczy bez instrukcji. Uczestnicy rozwijali: kreatywność, zdolność rozwiązywania problemów, spostrzegawczość, zręczność, koordynację wzrokowo-ruchową, umiejętność planowania, inteligencję wizualno-przestrzenną. Zajęcia były również okazją do zabawy i spotkania się w gronie rówieśników w czasie wolnym od nauki.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze