Zakład Patomorfologii w Okrąglaku na ostatniej prostej modernizacji

Rozpoczął się III i jednocześnie ostatni etap modernizacji Zakładu Patomorfologii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Perzyny w Kaliszu. Inwestycja obejmuje modernizację sali sekcyjnej, śluzy szatniowej z węzłem sanitarnym, pomieszczeń administracyjno-socjalnych wraz z wyposażeniem, a także zakup stołów sekcyjnych.

Całkowita wartość przedsięwzięcia to 1 174 580 zł brutto. 1 158 989 to pozyskana dotacja z UMWW, a 15 591 zł to środki własne. Zgodnie z planem, modernizacja ma się zakończyć do 19 listopada tego roku. Roboty budowlane na obecnym etapie obejmują m.in. rozbiórkę fragmentów ścian i budowę nowych ścian działowych, tynkowanie i malowanie ścian i sufitów, wymianę płytek oraz częściową wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. W ramach robót sanitarnych nastąpi wymiana instalacji wodno-kanalizacyjnej i hydrantowej, wymiana instalacji wentylacji mechanicznej, wymiana grzejników na higieniczne oraz montaż central wentylacyjno-klimatyzacyjnych i klimatyzatorów miejscowych. Roboty elektryczne obejmują wymianę osprzętu i instalacji oświetleniowej oraz instalacji sygnalizacji pożaru i oddymiania klatki schodowej.
Kilka lat temu przeprowadzono I i ll etap modernizacji Zakładu, który obejmował roboty budowlane w pomieszczeniach laboratoryjnych wraz z wymianą urządzeń systemu wentylacji, modernizację pomieszczeń przeznaczonych do przechowywania zwłok wraz z wymianą urządzeń chłodniczych.

Źródło: Szpital Kalisz

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter