reklama-SWWS
baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM

Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych „Orli Staw”Etap realizacji inwestycji 100%

W ramach modernizacji przygotowano sita bębnowe, przebudowano układ przenośników podających i odbierających oraz nowej linii sortowania odpadów dedykowanej dla odpadów selektywnie zbieranych. Następnym elementem inwestycji jest budowa hali sortowani oraz nowoczesnej automatycznej sortowni. Połączenie technologiczne nowych obiektów planowane jest na koniec 2021 roku. W planach jest też budowa najnowocześniejszej w Polsce biogazowni przetwarzającej selektywnie zbierane odpady komunalne na biogaz służący do produkcji zielonej energii elektrycznej i cieplnej.

Na przełomie lutego i marca 2022 roku trwają prace związane z projektem „Modernizacja Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Orli Staw jako Regionalnego Centrum Recyklingu”.

W ramach inwestycji na terenie Zakładu powstaje pierwsza w Polsce instalacja fermentacji, która będzie przetwarzać selektywnie zbierane odpady biodegradowalne na biogaz, służący do produkcji zielonej energii elektryczne i cieplnej.

Na początku marca stan obejmuje wykonane zbrojenie i betonowanie ścian hali przygotowania wsadu, płyty dennej fermenter, a także płyty dennej zbiornika ścieków technologicznych. Wykonano także instalację ogrzewania ścian fermentera oraz montaż elementów technologicznych w seskowaniach tych ścian. Rozpoczęto także montaż konstrukcji stalowej hali przygotowania wsadu. Obecnie wykonywana jest instalacja kanalizacyjna oraz sieć elektryczna.

W wyniku modernizacji ZUOK „Orli Staw” stanie się nowoczesnym centrum recyklingu, a infrastruktura techniczna pozwoli na zdecydowaną poprawę systemu gospodarowania odpadami komunalnymi, zgodnie z krajowymi oraz unijnymi wymaganiami w tym zakresie.

Luty / Marzec 2022 (zdjęcia z Urzędu Miasta Kalisza)


Powrót do mapy

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze