Zakończenie lata z klasykami

Już w najbliższy weekend "Kulturalne zakończenie lata z klasykami" . W sobotę wydarzenie zaczyna się od godziny 15.00, a dzień kończy się dwom koncertami rockowymi - pierwszy zaplanowany jest na 19.30, drugi około godziny 20.30. Niedziela rozpoczyna się wcześniej, bo od godziny 11.00 i w ten dzień wydarzenie kończymy o 18.00. Wydarzenie odbędzie się na przyparkowym palcu z tyłu Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, przy ul. Łaziennej 6. Organizatorami wydarzenia są restauracja Łącznik Kulinarny oraz kaliskie Centrum Kultury i Sztuki.

Zaprezentują się dla wszystkich klasyki, zarówno auta jak i motocykle z dawnych lat. Przyjadą do nas przeróżne pojazdy z lat 1925 – 1990, a prawdziwą perełką będzie Peugeot z 1930 roku, a oprócz tego będzie również kilka zabytkowych maszyn z lat 50’tych i nie tylko. Zapraszamy wszystkich właścicieli old-timerów oraz właścicieli motocykli – powiedział Grzegorz Tomaszewski jeden z organizatorów wydarzenia. Nadal przyjmowane są zgłoszenia na adres mailowy: zlot.klasyki@o2.plOdbędzie się przejazd z pokazem wybranych klasyków – właściciele będą opowiadać o swoich pasjach i maszynach.

Oprócz pojazdów z dawnych lat, będzie sporo innych atrakcji – animacje, malowanie twarzy, zabawy z chustą animacyjną, konkursy, strefa gastronomiczna – również ta ze słodyczami. Na scenie wystąpią młodzi wokaliści ze Szkoły Talent Studio z Kalisza, a tanecznie scena będzie należała do dzieci i młodzieży ze szkoły Sieraszewski Dance Studio. Będzie można także spotkać wiele ciekawych osób – wśród nich jest Jolanta Szymańska, która na sobotę przygotowała koci kącik, a w nim wspólne robienie wędek i “mordziaków” – zabawek dla czworonogów, a do tego kolorowanki i magnesy ze zwierzakami oraz plakaty zwierzaków do adopcji – z domów tymczasowych. U Joli będzie można zasięgnąć porady behawioralnej oraz podarować karmę dla kotów wolno-żyjących. 

Wieczorem o 19.30 startują koncerty – jako pierwszy na rockowo wystąpi zespół Side of Mind, a tuż po nich utalentowani licealiści z Krotoszyna – formacja Tacy nie Inni. W niedzielę natomiast pszczelarka Aleksandra Nowacka – najmłodszy członek kaliskiego koła pszczelarzy i autorka bloga Pszczela Matka poprowadzi spotkanie edukacyjne – opowie o pracy pszczelarza oraz tych pożytecznych stworzeniach.

W wydarzenie zaangażowali się również pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu – zapewnią oni ciekawe i kreatywne atrakcje dla tych najmłodszych, ale nie tylko. Katarzyna Michalska – poprowadzi warsztaty plastyczne “Odpicuj brykę”, a Mateusz Halak zaprosi na warsztaty “Mistrz kaligrafii”. To wszystko pod czujnym okiem kierownik Filii bibliotecznej nr 3 w Kaliszu – Zenony Kubiak – poinformowała Karolina Romke, organizator i prowadząca imprezę.

W trakcie imprezy odbędą się liczne licytacje na rzecz dwójki podopiecznych Fundacji POMAGAJ Dzieciom – Julii Jarzembskiej – jednej z 9 dziewczynek w Polsce chorującej na padaczkę lekooporną, spowodowaną mutacją genu PCDH19 oraz Szymon Oliwiecki, który zmaga się z ciężką postacią padaczki opornej na leczenie. 

Źródło: CKiS

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter