baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Zakończono I etap rewaloryzacji Parku Miejskiego [ZDJĘCIA]

Wejście do najstarszego parku miejskiego w Polsce od strony mostu teatralnego zostało odmienione w wyniku realizacji I etapu rewaloryzacji. Są nowe alejki, nasadzenia, schody i pochylnia z balustradą, a miłośnicy przyrody mogą korzystać ze schodów rekreacyjnych nad Prosną – pierwszego elementu kaliskich bulwarów.

Plac przy moście teatralnym oraz schody i pochylnia z balustradą prowadzące do parku zostały wyłożone płytami granitowymi. Powstały schody widokowe nad Prosną z drewnianymi siedziskami, otoczone roślinnością charakterystyczną dla środowisk wodnych. Wykonano nowe oświetlenie i prace pielęgnacyjne istniejącej zieleni. Posadzono takie gatunki krzewów i bylin jak: kalina koralowa, dereń biały, dąbrówka rozłogowa i konwalia majowa. Zamontowano także projektory do iluminacji rzeźby „Tańczące Eurydyki greckie”. Przebudowano nawierzchnię alejek prowadzących wzdłuż wału od ulicy Kazimierzowskiej i od ulicy Łaziennej w stronę restauracji na nawierzchnię mineralno-przepuszczalną. Zamontowano ławki, kosze oraz tablice informacyjne.

Inwestycję zrealizowała firma EKO-NAJ Artur Różewicz z Kalisza za kwotę blisko 4,7 mln zł.

Źródło: Miasto Kalisz, fot. Magdalena Bartnik

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze
Natalia

Rewaloryzacja???

Najnowsze