reklama-SWWS
baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM

Zakończono realizację projektu „Szlak historyczny Gminy Szczytniki i jej wyjątkowych mieszkańców w fotografiach i dokumentach” 

Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikach zakończył realizację projektu „Szlak historyczny Gminy Szczytniki i jej wyjątkowych mieszkańców w fotografiach i dokumentach”  dofinansowanego ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Efektem trwających od czerwca prac było stworzenie 12 tablic o wymiarach 100×70 umieszczonych w czterech miejscowościach na terenie gminy: Szczytnikach, Iwanowicach, Stawie i Marchwaczu.
Na tablicach znajdują się informacje historyczne dotyczące wymienionych miejscowości, zebrane archiwalne zdjęcia, dokumenty.


W ramach realizacji projektu poza wymienionymi tablicami powstała także strona internetowa jako podstrona Gminnego Ośrodka Kultury www.szczytnikigok.pl/szlak_historyczny, gdzie umieszczono także szczegółowe opisy, zdjęcia i dokumenty każdej z wymienionych miejscowości.
Oglądając gotowe projekty będziemy mogli przyjrzeć się historii miejscowości i zobaczyć portrety jej założycieli, poznać znamienite postaci związane z historią miejscowości, ale także z historią Polski. Poznamy także historię tworzenia miast, szkół, jednostek straży ogniowej i późniejszej OSP, majątków i pałaców gminnych.


Zebrane materiały, zdjęcia i dokumenty to efekt pracy kilkunastu osób pasjonatów historii, pracowników szkół gminnych, instytucji kultury, jednostek OSP. Wszystkie te osoby wymieniliśmy, dziękując za pomoc, na stronie internetowej projektu.


Same tablice są właśnie umieszczane w każdej z wymienionych miejscowości: w Szczytnikach w parku , w Iwanowicach także w parku w rynku, w Stawie w rynku, a w Marchwaczu przy bramie wjazdowej do pałacu.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze