Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Zakupy kaliskiej komendy straży za prawie 45 tys. złotych

Komenda Miejska PSP w Kaliszu wzbogaciła się o nowy sprzęt wykorzystywany do działań ratowniczo-gaśniczych. Współudział finansowy w przedsięwzięciu zakupowym miała sama komenda w kwocie 11 347 zł oraz „Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu” w kwocie 33 500 zł , a łączna wartość zakupionego sprzętu to 44 847 zł.

W ramach zadania pn. „Zakup ubrań i sprzętu wysokiej specjalizacji dla Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu” zakupiono kombinezony do pracy na wysokości oraz sprzęt specjalistyczny tj.: urządzenia do autoasekuracji, miernik wielogazowy, uprząż do pracy na wysokości, worki sprzętowe oraz sprzęt pomocniczy wykorzystywany podczas działań na wysokości i pod ziemią. Zakupione umundurowanie oraz sprzęt dla Specjalistycznej Grupa Ratownictwa Wysokościowego w Kaliszu znacznie poprawi bezpieczeństwo ratowników oraz poszkodowanych podczas prowadzonych działań. SGRW Kalisz pełni istotne zabezpieczenie rejonu Południowej Wielkopolski oraz powiatu wieruszowskiego i sieradzkiego podczas zdarzeń związanych z udzielaniem pomocy poszkodowanym na wysokości i pod ziemią. W bieżącym roku udało się również zakupić za kwotę 33 tysięcy zł namiot pneumatyczny NPS 37 wraz z wyposażeniem. Namiot przekazano na wyposażenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Kaliszu, a zakup w całości został sfinansowany ze środków „Funduszu Przeciwdziałania Covid 19”. Namiot pneumatyczny NPS37 może być wykorzystywane jako namiot  ratowniczy na miejscu działań do prowadzenia czynności ratowniczych, jako namiot zabezpieczenia medycznego, namiot kwatermistrzowski, dowódczo-sztabowy. Może stanowić część składową mobilnych systemów dekontaminacyjnych.
Ponadto Komenda Miejska PSP w Kaliszu zakupiła 20 szt. masek oraz 10 szt. automatów oddechowych, a także torbę PSP R1, nosze ortopedyczne. Całość środków na zakupy, również w tym przypadku pochodziła z środków „Funduszu Przeciwdziałania Covid 19”. Sprzęt został zakupiony z przeznaczeniem dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2  w Kaliszu. Zakup tego sprzętu nie byłby możliwy bez wykorzystania środków finansowych pochodzących z „Funduszu przeciwdziałania Covid-19” oraz „Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej”. Dzięki wsparciu jakie kaliska komenda uzyskała z WFOŚiGW zakupiono sprzęt, który będzie wykorzystywany do działań ratowniczych prowadzonych przez Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wysokościowego w Kaliszu.

Źródło: KM PSP
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze