reklama-SWWS
baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM

Zamkowa w nowym świetle

Nowe specjalnie zaprojektowane latarnie Calisia oświetlają już ul. Zamkową. Zgodnie z projektem przewidziano tu 16 latarni, na ul. Śródmiejskiej – od rynku do mostu Kamiennego – 14.

Projekt – podobnie jak pozostałych elementów małej architektury – wykonał architekt Roman Rutkowski, zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków. Latarnie i wszystkie meble miejskie będą spójne w całym śródmieściu. Zastosowana technologia LED znacznie obniży zużycie energii elektrycznej, a tym samym przyczyni się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla. Na ul. Zamkowej zastosowano oprawy o temperaturze barwowej 3000 K. Jest to cieplejsza barwa od standardowej stosowanej w pozostałej części miasta, która wynosi 4000 K.

Oświetlenie dla Kalisza realizuje spółka Oświetlenie Uliczne i Drogowe we współpracy ze Studiem DL, które działa w Polsce od 1993 roku. Studio DL realizowało oświetlenie miast, nie tylko w kraju, ale i w Niemczech, Holandii, Szwajcarii, Japonii i Izraelu.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze