Zamkowa w nowym świetle

Nowe specjalnie zaprojektowane latarnie Calisia oświetlają już ul. Zamkową. Zgodnie z projektem przewidziano tu 16 latarni, na ul. Śródmiejskiej - od rynku do mostu Kamiennego – 14.

Projekt – podobnie jak pozostałych elementów małej architektury – wykonał architekt Roman Rutkowski, zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków. Latarnie i wszystkie meble miejskie będą spójne w całym śródmieściu. Zastosowana technologia LED znacznie obniży zużycie energii elektrycznej, a tym samym przyczyni się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla. Na ul. Zamkowej zastosowano oprawy o temperaturze barwowej 3000 K. Jest to cieplejsza barwa od standardowej stosowanej w pozostałej części miasta, która wynosi 4000 K.

Oświetlenie dla Kalisza realizuje spółka Oświetlenie Uliczne i Drogowe we współpracy ze Studiem DL, które działa w Polsce od 1993 roku. Studio DL realizowało oświetlenie miast, nie tylko w kraju, ale i w Niemczech, Holandii, Szwajcarii, Japonii i Izraelu.Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter