baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Zapadł wyrok ws. brutalnego oblania kwasem solnym

W styczniu 2022 doszło do zdarzenia, w którym kaliski przedsiębiorca został oblany kwasem i utracił swoją pełną sprawność. 50-latek w wyniku poniesionych obrażeń stracił ucho oraz utracił wzrok w jednym oku. Dziś poznaliśmy wyrok w tej sprawie.

Przypominamy!

18 stycznia 2022 ubiegłego roku na ulicy Chopina w Kaliszu. W godzinach porannych oskarżony Gracjan I. udał się do miejsca zatrudnienia pokrzywdzonego, gdzie czekał na przybycie swojej ofiary. Gdy 49-latek zjawił się na parkingu przed godziną 12.00, 23-latek wylał na jego twarz 0,7 litra kwasu siarkowego, po czym uciekł.

Dzięki monitoringowi, policji udało się schwytać Gracjana I., który przyznał się do winy, a dodatkowo ujawnił kim był jego zleceniodawca. Był nim 61-latek, szwagier poszkodowanego. W trakcie prowadzonego śledztwa okazało się, że podjęte działania to zemsta za wspieranie podczas rozwodu siostry poszkodowanego. 

Wreszcie, po długim procesie sądowym, dziś poznaliśmy ostateczne wyroki dla oskarżonych. Gracjan I. został skazany na karę 8 lat pozbawienia wolności, natomiast Zdzisław O. skazany został na rok i dwa miesiące pozbawienia wolności.

fot.: archiwum

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze