Zaprezentowano 4. tom „Encyklopedii Solidarności”

W ramach inauguracji obchodów 40. rocznicy ogłoszenia stanu wojennego zaprezentowano czwarty tom publikacji „Encyklopedia Solidarności. Opozycja w PRL 1976-1989”.

„Encyklopedia Solidarności” stanowi największe kompendium na temat działalności opozycji w PRL w latach 1976–1989. Pozwala zachować pamięć o historii i ludziach, którzy ją tworzyli, ich poświęceniu i zaangażowaniu w budowanie dzisiejszej Polski.

„Życiorysy zamieszczone w czterech tomach świadczą o tym, że „Solidarność” była przede wszystkim ruchem społecznym. Wiele osób nadal pozostaje aktywnymi działaczami w życiu publicznym. W imieniu mojego pokolenia, które w dorosłe życie weszło już w wolnej Polsce, dziękuję za to, że możemy korzystać z owoców wolności. Możemy się zrzeszać, istnieje wolność słowa i wolność wyboru – to ogromna zasługa „Solidarności” i tego, że tak wiele osób mogło działać, by zmienić rzeczywistość peerelowskiej Polski. Za to wszystko należy się Państwu, działaczom opozycyjnym, szacunek” – powiedział prezydent Krystian Kinastowski.

W spotkaniu udział wzięli m.in. prezydent Kalisza, parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele Instytutu Pamięci Narodowej oraz NSZZ „Solidarność”, a także bohaterowie biogramów zamieszczonych w czwartym tomie encyklopedii. Wydarzenie zorganizowali: dyrektor Archiwum Państwowego w Kaliszu, dyrektor Instytutu Pamięci Narodowej oddziału w Łodzi, przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Wielkopolska Południowa.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze