Zasmakuj w Książnicy Pedagogicznej

Publiczna Biblioteka PedagogicznaKsiążnica Pedagogicznaim. Alfonsa Parczewskiego w Kaliszu zaprasza na 29. Europejskie Dni Dziedzictwa. W tym roku odbywają się one pod hasłem „Samki dziedzictwa”. W kaliskiej bibliotece będzie można zasmakować w dawnych tańcach, przypomnieć sobie podwórkowe zabawy oraz dawne przepisy kulinarne.

Biesiada „Zasmakuj w bibliotece” odbędzie się 11 września w godzinach od 11 do 14. W tym czasie nie zabraknie atrakcji zarówno dla starszych, jak i młodszych. Wydarzenie rozpocznie pokaz artystyczny w wykonaniu zespołu tanecznego Calisia i wspólne śpiewanie. Gości zaprosimy do nowej siedziby Książnicy Pedagogicznej i zwiedzanie gmachu biblioteki. Imprezie towarzyszyć będzie wystawa książek kulinarnych oraz historycznych czasopismz zasobów biblioteki.

Europejskie Dni Dziedzictwa w Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu będą także okazją do poznania zdrowotnych właściwości potraw oraz zapomnianych przepisów kulinarnych. Z pomocą pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kaliszu Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia wraz z uczniami Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich przedstawiona zostanie piramida zdrowego odżywiania. Wszystkiemu towarzyszyć będzie kompozycja z najpopularniejszych warzyw, owoców i innych produktów żywnościowych pochodzących z regionu kaliskiego. Pracownicy biblioteki rozbudzą również apetyt na czytanie, prezentując dziedzictwo literackie i kulturalne regionu. Zapraszają przy tym na warsztaty kaligraficzne i rodzinne potyczki, smakując gier i zabaw dla całej rodziny. Atrakcji więc nie zabraknie.


Źródło: KP PBP

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter