Zatrzymani złodzieje rowerów

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu ujęli sprawców kradzieży trzech rowerów. Było to dwóch mężczyzn w wieku 28 i 33 lat oraz 33 letnia kobieta. Dwoje ze sprawców działało w warunkach recydywy, za co grozi im większy wymiar kary.

6 października funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o kradzieży trzech rowerów ze stojaka, który znajdował się przy jednej z kaliskich szkół. Rowery należały do uczniów tej placówki. Zawiadomienie o tym zdarzeniu złożyli rodzice, szacunkowa wartość strat to blisko 3 tys. złotych.

Dzięki zabezpieczeniu nagrania z monitoringu, policjanci szybko wytypowali sprawców. Cała ich trójka została zatrzymana w niespełna 48 godzin, usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Za przestępstwo kradzieży grozi kara pięciu lat pobawienia wolności. 28 letniemu mężczyźnie i 33 letniej kobiecie, z racji działania w warunkach recydywy, grozi 7,5 roku więzienia. 

Źródło: Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter