Zatrzymanie złodzieja po służbie

Policjantem jest się nie tylko w służbie, ale również poza nią – swoją postawą potwierdził to policjant Wydziału Kryminalnego – mł. asp. Bartłomiej Młynarczyk. Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby pomógł zatrzymać sprawcę kradzieży roweru.

Mł. asp. Bartłomiej Młynarczyk w czasie wolnym od służby podróżując z rodziną samochodem, zauważył na jednej z ulic Kalisza mężczyznę, który zachowywał się w nietypowy sposób. Młody mężczyzna rozglądał się nerwowo dookoła siebie, ewidentnie sprawdzając czy nikt go nie obserwuje. To zachowanie zwróciło uwagę policjanta, który postanowił zainteresować się sytuacją. Po kilku minutach mężczyzna wszedł na teren jednej z posesji i wybiegł z niej z rowerem. Chwilę później wskoczył na jednoślad i szybko odjechał. Ponieważ rower był ewidentnie za mały dla dorosłego użytkownika policjant postanowi zareagować i ruszył za „amatorem cudzego mienia”. Podczas pościgu mł. asp. Bartłomiej Młynarczyk powiadomił telefonicznie o sytuacji oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, który skierował na miejsce funkcjonariuszy z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej. Kiedy policjanci dotarli na miejsce rowerzysta wjechał na teren posesji. Został zatrzymany, kiedy wychodził z garażu, w którym ukrył jednoślad. 28-latek był zaskoczony widokiem policjantów i ich szybką reakcją. Przyznał się do kradzieży. Okazało się, że rower został skradziony chłopcu, który wszedł na chwilę do sklepu żeby zrobić zakupy.

28-latek usłyszał już zarzut w tej sprawie. Za kradzież grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności. Rower szybko wrócił do rąk prawowitego właściciela.

Źródło: KMP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze