Zawisła wiecha na RiverSide

Budowa RiverSide została rozpoczęta w połowie ubiegłego roku. Przy ulicy Towarowej, w bezpośrednim sąsiedztwie Wału Staromiejskiego nad Prosną i Kanału Rypinkowskiego, powstają łącznie 162 apartamenty i lokale klasy premium. Przyszli mieszkańcy będą mogli cieszyć się niezwykłymi widokami na rzekę.

Z przestronnych tarasów rozciągać się będzie także niepowtarzalna panorama Starego Miasta i najważniejszych obiektów Kalisza, takich jak ratusz, katedra, miejskie parki i planty. W ramach RiverSide powstają zróżnicowane lokale – od funkcjonalnych około 30-metrowych mieszkań po przestronne apartamenty o powierzchni około 150 m kw. Lokalom towarzyszyć będą komórki lokatorskie i miejsca postojowe w garażu podziemnym. Otoczony przyrodą i naturalną zielenią budynek zapewni mieszkańcom wysoką jakość życia. Zielony dziedziniec, wspaniałe widoki, a także bliskość tras rowerowych i szlaków turystycznych będą zachętą do aktywnego spędzania wolnego czasu.
 

Warto docenić fakt, że inwestycja ta jest efektem pracy lokalnego inwestora, który po raz kolejny przekształca miejsce zdegradowane w tętniące życiem. Tego typu przedsięwzięcia potwierdzają, że Kalisz jest atrakcyjnym miejscem do inwestowania. Projekt architektoniczny przygotowała wielkopolska pracownia, która angażuje się w ciekawe projekty rewitalizacyjne w Kaliszu. Jestem przekonany, że budynek wpisze się w tkankę miejską i stanie się w przyszłości jedną z wizytówek architektonicznych naszego miasta.

Krystian Kinastowski - prezydent Kalisza

Jak informuje Marcin Antczak, wiecha na budynku RiverSide zawieszona została niemal dokładnie rok od rozpoczęcia budowy. Dodał także, że pomimo wyzwań na rynku nieruchomości cały proces inwestycyjny realizowany jest zgodnie z przyjętym harmonogramem.

Poprzez RiverSide chcemy przywrócić kaliszanom jedną z najbardziej malowniczych części naszego miasta, tworząc świetnie zaprojektowaną, otwartą na zieleń i śródmiejską infrastrukturę przestrzeń. Liczę, że już wkrótce miejsce to będzie tętniło pełnym życiem, przyciągając do Kalisza nowych mieszkańców, inwestorów oraz ludzi kultury, którzy chcą żyć i pracować w otoczeniu wspaniałej architektury i pięknej przyrody.

Marcin Antczak - CEO Grupy Antczak

Źródło: fbantczak.prowly.com

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Pierwsze spotkanie zespołu ds. Strategii AKO

5 lipca 2022

Dziś odbyło się pierwsze posiedzenie zespołu roboczego do spraw „Strategii...

czytaj więcej»

Znamy wyniki egzaminu 8-klasisty!

5 lipca 2022

Znamy już wyniki egzaminów ósmoklasisty. Rezultaty osiągnięte przez kaliskich uczniów...

czytaj więcej»

Modernizacja kamienicy przy ul. Św. Stanisława

5 lipca 2022

Elewacja kamienicy została wyremontowana z udziałem tegorocznych dotacji celowych na...

czytaj więcej»

Odjazdowi bibliotekarze i czytelnicy w Russowie

5 lipca 2022

Odjazdowy Bibliotekarz wyruszył z Kalisza już po raz 10! Lokalną...

czytaj więcej»

Wyłączone przystanki w Tłokini

5 lipca 2022

Wydział Spraw Obywatleskich Urzędu Miasta Kalisza informuję, że ze względu...

czytaj więcej»

Sukces dziewcząt z Zakrzyna w turnieju Ogólnopolskim

5 lipca 2022

Dziewczyny z maleńkiej miejscowości w naszym powiecie, a konkretnie z...

czytaj więcej»