reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Zbiórka pieniężna Fundacji Rozwoju SWWS na rzecz Ukrainy

Fundacja Rozwoju Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości zwraca się z gorącą prośbą o włączenie się w zbiórkę pieniężną na rzecz pomocy Ukrainie.

„W związku z brutalną agresją rosyjską na Ukrainę wiele osób zastanawia się, jak może włączyć się w pomoc Ukrainie i jej obywatelom. Pamięć w modlitwie, słowa wsparcia,  otuchy i solidarności, pomoc materialna to sposoby na wyrażenie poparcia dla Ukrainy w jej walce o niepodległość. Skala udzielanej  pomocy jest bardzo wzruszająca. W ostatnim czasie realne formy pomocy adresowanej do naszych przyjaciół z Ukrainy przybierają również formę zbiórek pieniężnych. Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości od samego początku wojny aktywnie pomaga ukraińskim uchodźcom – zarówno w Ukrainie, jak i w Polsce. Wszelkie działania pomocowe osobiście koordynuje gen. dr Marcin Strzelec, Rektor-Komendant SWWS. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu pana Rektora Strzelca, możliwe jest przygotowywanie różnych form pomocy odpowiadających zgłaszanym potrzebom oraz kierowanie ich tam, gdzie są niezbędne – mówi kpt. dr Konrad Wierzbicki, rzecznik prasowy Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości.

W ostatnim czasie Ukraińskie Stowarzyszenie „ДОБРОВІЛЬНЕ ОБ’ЄДНАННЯ ГРОМАД УКРАЇНИ” (tłum. „Dobrowolne Stowarzyszenie Wspólnot Ukraińskich”) skierowało do Rektora-Komendanta Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości gen. dr. Marcina Strzelca list z podziękowaniami za udzieloną pomoc humanitarną na rzecz Ukrainy. Wcześniej Stowarzyszenie wystosowało do Rektora-Komendanta SWWS bezpośredni apel o wsparcie. W odpowiedzi rozpoczęła się zbiórka darów, m.in.: odzieży termicznej, sprzętu taktycznego, żywności długoterminowej, środków czystości i higieny czy leków.

Wszyscy jesteśmy poruszeni trudną sytuacją naszych sąsiadów zza wschodniej granicy i nie możemy pozostawać obojętni na brutalne gwałcenie podstawowych praw człowieka i napad na niepodległe państwo. Fundacja Rozwoju Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości organizuje zbiórkę funduszy na pomoc humanitarną osobom dotkniętym wojną w Ukrainie. Celem naszej Fundacji jest także pomoc w dalszej perspektywie i to będzie zależało od rozwoju sytuacji. Zakładamy wsparcie po zakończeniu wojny przy przywracaniu warunków życia dla ludności Ukrainy. Na każdym z tych etapów na bieżąco uzgadniamy z ludźmi, którzy są na miejscu, jaka pomoc jest konkretnie potrzebna. Pozostajemy solidarni z naszym wschodnim sąsiadem i mamy nadzieję, że dalsza inwazja Rosji zostanie zatrzymana. Dziękujemy serdecznie wszystkim ludziom dobrej woli! Po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że są wśród nas ludzie, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka, są wrażliwi, bezinteresowni i wspaniałomyślni – dodaje Wierzbicki.

Link do prowadzonej zbiórki pieniężnej.

Wszelkie informacje na temat działań pomocowych realizowanych przez Szkołę Wyższą Wymiaru Sprawiedliwości udostępnione są na stronie internetowej  oraz w mediach społecznościowych uczelni.

 

źródło: kpt. dr Konrad Wierzbicki, SWWS

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze