baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Zbiórka zakończona sukcesem. Dla Jagódki zebrano prawie 8,3 mln zł.

Udało się! Cała potrzebna kwota na leczenie Jagódki Michalak została zebrana. Tym samym mała pacjentka pojedzie na terapię genową do Lublina. Zebrana kwota to 8.267.666,00 zł.

Jeszcze niedawno jedyną szansą dla Jagódki była terapia w USA. Teraz terapia genowa dla dzieci z Polski jest dostępna w Lublinie, ale jej koszt jest bardzo duży. Podawany lek powoduje zmianę kodu genetycznego, co w konsekwencji powoduje, że organizm zaczyna produkować białko potrzebne mięśniom.

Dzięki mieszkańcom Kalisza, powiatu kaliskiego, regionu i całej darczyńcom z całej Polski udało się zebrać pełną kwotę – 8.267.666,00 zł.

Na tak potężną kwotę składają się na nią indywidualne wpłaty, licytacje, zbiórki pieniędzy, które odbywały się podczas wszelkiego rodzaju kiermaszów, festynów i innych wydarzeń charytatywnych dla Jagódki, a ponadto wszelkie akcje charytatywne inicjowane w mediach społecznościowych, w które włączały się instytucje, firmy, ochotnicze straże pożarne, osoby prywatne. 

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze