Zbliża się święto zabytków

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa zaplanowanych od 10 do 18 września w centrum miasta, Kaliszanie będą mogli uczestniczyć w wydarzeniach, które przybliżą im historię szyldów kaliskich firm zajmujących się produkcją żywności, zapoznają z leczniczymi właściwościami potraw i wiele więcej. W planie święta znajdują się także warsztaty kulinarne, koncert na dzwonki i dzwoneczki oraz przemarsz rycerski ulicami miasta.


Hasłem tegorocznych obchodów 29. Europejskich Dni Dziedzictwa są „Smaki Dziedzictwa”. Tradycje kulinarne, przepisy przekazywane z pokolenia na pokolenie, lokalne obyczaje, obiekty związane z turystyką kulturową, zabytki przetwórstwa spożywczego ˗ to dziedzictwo szczególnie ważne dla tożsamości narodu, który przez lata znajdował się w rękach zaborców, a mimo to nigdy nie zapomniał o swoich korzeniach. Tegoroczna edycja EDD koncentruje się nie tylko na materialnych śladach tradycji rzemieślniczych (np. obiektach, takich jak mleczarnie, piekarnie, fabryki cukierków), ale również na dziedzictwie niematerialnym (zwyczaje, receptury, obrzędy) – tak o motywie przewodnim wydarzenia wypowiada się Narodowy Instytut Dziedzictwa, będący koordynatorem obchodów EDD na terenie całego kraju.
Hasło „Smaki Dziedzictwa” można rozumieć także metaforycznie. Smakowanie kojarzy się z doznawaniem wrażeń, a więc z przeżyciami, których dostarcza sztuka i kultura. Dlatego wystąpią również zespoły muzyki dawnej, zaprezentowane zostaną pokaz tańca średniowiecznego i walki rycerskie oraz przedstawienia znanych legend.
Harmonogram wydarzenia dostępny jest na oficjalnej stronie internetowej Kalisza.

Źródło: WKST

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter