baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Zdecydowało 7 głosów! Kandydat wójta o włos wygrał wybory

W Brzezinach odbyły się przedterminowe wybory na radnego po kwietniowej śmierci dotychczasowego przewodniczącego Rady Gminy Karola Bakacza. Niestety od tego czasu w Radzie obowiązywał polityczny pat. Czy teraz się to zmieni? Kto wygrał wybory uzupełniające?

O wakujący mandat po Karolu Bakaczu walczyli dwaj kandydaci: Michał Bakacz (syn zmarłego radnego) oraz Adam Kosatka z KWW Piegonisko Pustkowie – Piegonisko-Kolonia, który – jak potwierdza sam wójt Marek Cieślarczyk – startował z jego poparciem.

W wyborach uzupełniających w okręgu nr 11 nie było trzeciego kandydata. Głosowało 123 wyborców, co oznacza aż 55,66% frekwencję. Jest to bardzo dobry wynik jak na wybory uzupełniające – widać, że obaj kandydaci przeprowadzili aktywną kampanię bezpośrednią. Zwyciężył Adam Kosatka popierany przez wójta Marka Cieślarczyka, zdobywając 63 głosy. Michał Bakacz uzyskał 56 głosów. 4 głosy były nieważne.

Czy wybory zakończą polityczny pat? Wydaje się, że niekoniecznie. Podczas ostatniego głosowania na przewodniczącego Rady, kandydat opozycyjny względem wójta uzyskał 7 głosów, stronnik wójta 6 głosów, a 1 głos był nieważny. Aby zostać przewodniczącym Rady, konieczne jest zdobycie 8 głosów. Być może jednak dojdzie do rozmów, które rozwiążą tę nierozstrzygniętą sytuację, o której pisaliśmy szeroko TUTAJ.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze