baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Zdzisław Jankowski do Senatu? Ciekawe poglądy kandydata

Niespodziewanie 1 września 2023 roku PKW zarejestrowało kandydaturę 80-letniego Zdzisława Jankowskiego do Senatu z Komitetu Wyborczego Normalny Kraj. Zdzisław Jankowski pochodzi z Rychwała, z powiatu konińskiego, lecz zdecydował się na start z okręgu nr 96 obejmującego Kalisz, powiat kaliski, powiat pleszewski i powiat jarociński. Jankowski to były poseł Samoobrony w latach 2001-2005. Bez wątpienia prezentuje on niesztampowe poglądy.

Kandydat do Senatu z Kalisza uważa, że dotychczas wszyscy polscy premierzy i prezydenci mieli obce pochodzenie. Jankowski sugeruje, że prezydent Andrzej Duda w 2020 roku podpisał dekret potwierdzający rozbiór Polski. „Prawdopodobnie po zaprzysiężeniu Dudy 6.08.20 i na 7.08.20 w nocy, utajnionym nocnym dekretem talmudyzm, Duda podpisał rozbiór Polski na strefę niemiecką, ukraińska, żydowską i amerykańską” (pisownia oryginalna – przyp. red.). Krytykuje też politykę Polski względem Rosji. Jego zdaniem „prywatna armia globalizmu światowego rozkazała mediom mówić kłamstwa przeciwko Rosji i Putinowi! To jest wojna propagandowa, wyszkolonymi przez nazi fachowców z USA, Kanady, Anglii, Izraela!!!” (za kontem FB, pisownia oryginalna – przyp. red.).

Jankowski, jako były członek Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, chwali okres PRL-u. „Sentymentem wspominam moją młodość wielkich budów Socjalistycznej Polski – która nazywam XX złotym wiekiem polskiej gospodarki, drugim Oświeceniem. (…) było sprawiedliwiej w wielu dziedzinach życia było biedniej, ale lepiej niż dziś. Nikt nie głodował, młodzież miała stypendia, wszyscy mieli pracę” (pisownia oryginalna – przyp. red.). Jego zdaniem Polska Rzeczpospolita Ludowa była jednym z najbogatszych państw na świecie.

Jankowski zastanawia się także, co się stało z pieniędzmi za las startującego w 2015 roku z własnego komitetu Pawła Kukiza i domaga się w tej sprawie wyjaśnień:

Zdzisław Jankowski to bardzo ciekawy kandydat.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze
Kormoran Strejk

#Jankowski2023

Najnowsze