Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Ze zwierzęciem domowym bez biletu!

Dobra wiadomość dla właścicieli zwierząt. Od teraz, gdy chcemy podróżować z kotem i psem transportem komunikacji miejskiej, nie musimy dla nich kupować biletów. Decyzja zapadła jednogłośnie.

Rada Miasta Kalisza przyjęła uchwałę zmieniającej uchwałę w sprawie przepisów porządkowych i opłat dodatkowych związanych z przewozem osób i bagażu publicznymi środkami transportu zbiorowego w komunikacji miejskiej na terenie miasta Kalisza. Inicjatorem uchwały był radny Koalicji Obywatelskiej Tomasz Wasiak.

Wiele osób nie wiedziało, że istnieje obowiązek kupowania biletu dla zwierzęcia. Oczywiście nieznajomość prawa szkodzi, ale wydaje się logiczne, że wsiadając z małym pieskiem czy kotkiem, trzymając go na rękach czy koszyku kupowanie dla niego biletu wydaje się zbyteczne. Zwłaszcza gdy ich właściciele mieszkańcy Kalisza, kupować biletów przecież nie muszą. – tłumaczył w rozmowie z Latarnikiem Kaliskim Radny Tomasz Wasiak

Pomysłodawca uchwały w wolnych wnioskach podziękował wszystkim radnym za zgodne głosowanie. Co ważne uchwała zezwala na przejazdy komunikacją jedynie zwierzętom domowym. Dodatkowo muszą one być odpowiednio zabezpieczone, tak aby nie stwarzać zagrożenia lub dyskomfortu dla innych uczestników zbiorowego transportu. Za brak odpowiedniego nadzoru nad psem w autobusie (jak i innych miejscach publicznych) dalej grozić nam będzie mandat.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze