Żebrowski w samych superlatywach o mieście i KKS-ie

Urodzony w Ostrołęce, były zawodnik i kapitan “Trójkolorowych” – Mateusz Żebrowski udzielił wywiadu do portalu Weszło. Aktualny piłkarz Arki Gdynia o KKS-ie oraz naszym mieście wypowiada się w bardzo pozytywnym tonie, chwaląc trenerów oraz warunki życia w Kaliszu.

Przed przeprowadzką do najstarszego miasta w Polsce, Żebrowski zaliczył występy w rezerwach Legii Warszawa, a także pierwszych zespołach Jagiellonii Białystok, Wigier Suwałki oraz Legionovii Legionowo. Swoją zawodową karierę piłkarską rozpoczął w lipcu 2012 roku, w szeregach mazowieckiego klubu Mazur Karczew, lecz pierwsze kroki, jeszcze jako młodzieżowiec, stawiał w Koronie Ostrołęka oraz MKSie Polonia Warszawa. “Żebro” występował także w kadrach narodowych Polski U18 i U19.

24-latek, do Dumy Kalisza, przeszedł w sierpniu 2018 roku. Sezon 2019/2020, pomocnik zakończył z imponującymi statystykami. “Żebro” pojawił się w każdym ligowym pojedynku, spędzając na murawie łącznie prawie 1,6 tysiąca minut oraz strzelając przy tym 20 bramek, co daje w rezultacie gola co 79 minut. Od samego początku przygody z KKS-em, Mateusz Żebrowski rozegrał 48 ligowych spotkań, zdobywając 32 trafienia.

Kilka zakrętów miałeś, ale na prostą wyszedłeś w Kaliszu. Tam pewnie odzyskałeś dobry mental. 

Pan Jarek wyszedł do mnie z inicjatywą, mówiąc, że w Kaliszu tworzy się super projekt, a ja miałbym się tam odbudować. Przekonał mnie, że nie będzie problemu z wypłatami i pokażę, na co mnie stać. Okazało się, że wszystko tam jest na świetnym poziomie. Mega trawa, dobre warunki treningowe, kibice i całkiem przyjemne miasto do życia. Tam odzyskałem pełnię wiary w siebie. Ludzie we mnie wierzyli, a ja chciałem się im odwdzięczyć. (…)

Trzeba też trafiać na dobrych ludzi. Trochę szczęścia trzeba mieć. W Kaliszu byli takimi trener Wieczorek i Dariusz Marzec.

Trener Marzec miał mnie w trzeciej lidze, a teraz w Arce. Wiem, że mi ufa. To fajne uczucie. Jeśli chodzi o trenera Wieczorka, mógłbym porównać go do trenera Stokowca. W Kaliszu zresztą wszystko było dopięte na ostatni guzik. Nawet obiady, co na tym poziomie rozgrywkowym jest niespotykane. Dlatego nie dziwi mnie, że w Kaliszu udało się odnieść sukces.”

Pozostała część wywiadu przeprowadzona przez Kamila Warzochę jest dostępna na stronie: https://weszlo.com/2021/04/26/wywiad-mateusz-zebrowski-pilkarz-arka-gdynia.

Źródło: weszło.com; Fot.: KKS Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze