baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Żelazków: Agnieszka Dumańska startuje! Michał Kraszkiewicz będzie miał rywala w walce o reelekcję.

W Żelazkowie nie będzie plebiscytu nad jednym kandydatem. W ostatnim możliwym terminie jako kandydatka na wójta została zarejestrowana Agnieszka Dumańska, reprezentująca komitet KWW Gminna Prawica. Zrezygnowała tym samym ze startu do Rady Powiatu Kaliskiego z list Prawa i Sprawiedliwości.

Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości nie chcą oficjalnie komentować całej sprawy, ale wyczuwalne jest rozczarowanie decyzją Pani Agnieszki Dumańskiej. PiS nie ma już bowiem możliwość podmiany kandydata na liście wyborczej do powiatu, dlatego komitet ten wystawi w okręgu 4 (Żelazków/Blizanów) jedynie sześciu kandydatów, zamiast dopuszczalnych siedmiu. Lider listy w tamtejszym okręgu Błażej Wojtyła, dodał także w rozmowie z naszym portalem, że Prawo i Sprawiedliwość w wyborach na wójta Żelazkowa popiera dotychczasowego włodarza Michała Kraszkiewicza.

Sam Michał Kraszkiewicz życzy powodzenia swojej konkurentce oraz liczy na merytoryczną kampanię. Sama Agnieszka Dumańska przekazała nam swój komentarz:

Szanowni Państwo! Po licznych telefonach oraz namowach mieszkańców zdecydowałam się jednak podjąc wyzwanie i zgłosić swoją kandydaturę na Wójta Gminy Żelazków. Zdaję sobie sprawę z tego, że dwukrotnie nieskutecznie starałam się o ten urząd, jednakże dziś wiele sie zmieniło. Uważam, że nie można budować swojego wizerunku jako dobrego, gospodarnego włodarza przypisując sobie rozpoczęte inwestycje i zadania, które pozostawił poprzednik. Ja nie będę przypisywać sobie sukcesów innych osób, a sama na nie zapracuje. Najważniejszym punktem do natychmiastowej poprawy w naszej gminie są wodociągi. Wiem jak to zrobić i jestem gotowa od razu działać w tym zakresie. Nie po omacku, a świadomie. Dlatego gotowa do pracy zgłaszam swoja kandydaturę. Proszę mi uwierzyć, że zaplecze polityczne, aczkolwiek ukrywane, nie jest potrzebne do osiągnięcia wszystkiego co najlepsze dla mieszkańców gminy.

oświadczyła Agnieszka Dumańska

O start w wyborach na wójta aplikował także były wójt gminy Sylwiusz Jakubowskich, znanych z licznych akcesów, spowodowanych nadużywaniem alkoholu. PKW odrzuciła jednak aż 13 z 15 zgłoszeń kandydatów do Rady Gminy, w tym zgłoszenie samego Sylwiusza Jakubowskiego. Brak wymaganej liczby zgłoszonych kandydatów na radnych uniemożliwia start w wyborach na wójta.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze