Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Zero tolerancji dla nietrzeźwych kierowców

Pomimo policyjnych apeli oraz konsekwencji, które ponoszą nietrzeźwi kierowcy, zdarzają się jeszcze takie osoby, które decydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Tylko w piątek na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu funkcjonariusze zatrzymali trzech kierowców, którzy jechali na tzw. ,,podwójnym gazie’’.

Pomimo wielu kampanii społecznych i akcji profilaktycznych oraz coraz bardziej rygorystycznych przepisów karnych problem nietrzeźwych kierujących nadal jest aktualny. Nietrzeźwi kierowcy stanowią bardzo duże zagrożenie nie tylko dla siebie i swoich pasażerów, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. Każda nawet najmniejsza ilość alkoholu w organizmie może spowolnić, a także zaburzyć koordynację ruchową. Alkohol nie tylko spowalnia reakcję kierowców, ale również ogranicza możliwość logicznego i rozsądnego myślenia. Każdy, kto siada za kierownicę pod wpływem alkoholu, może doprowadzić do tragedii na drodze. Dlatego jednym z priorytetów policjantów jest eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierowców.

Przekonał się o tym między innymi kierujący pojazdem marki Opel Corsa, który został zatrzymany do kontroli drogowej na terenie gminy Stawiszyn. Mężczyzna miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się mężczyzna, który wsiadł na motorower marki Peugeot na terenie gminy Koźminek. W tym przypadku badanie wykazało prawie 1 promil alkoholu w organizmie mężczyzny. Na terenie Kalisza pojazdem marki VW Passat pomimo orzeczonego sądowego zakazu poruszał się natomiast mężczyzna mający w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Kierowcom za jazdę po alkoholu grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy na dłuższy czas.

Policjanci w piątek zarówno na terenie miasta jak i powiatu zatrzymali również 4 kierujących, którzy rażąco przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym, dwóch z nich było w stanie po użyciu alkoholu. Podobnie w tych przypadkach kierującym zostały zatrzymane prawa jazdy oraz zostali oni ukarani mandatami karnymi w wysokości od 1500 zł do 2500 zł.

Źródło: KMP Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze