Zero tolerancji dla nietrzeźwych kierowców

Pomimo policyjnych apeli oraz konsekwencji, które ponoszą nietrzeźwi kierowcy, zdarzają się jeszcze takie osoby, które decydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Tylko w piątek na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu funkcjonariusze zatrzymali trzech kierowców, którzy jechali na tzw. ,,podwójnym gazie’’.

Pomimo wielu kampanii społecznych i akcji profilaktycznych oraz coraz bardziej rygorystycznych przepisów karnych problem nietrzeźwych kierujących nadal jest aktualny. Nietrzeźwi kierowcy stanowią bardzo duże zagrożenie nie tylko dla siebie i swoich pasażerów, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. Każda nawet najmniejsza ilość alkoholu w organizmie może spowolnić, a także zaburzyć koordynację ruchową. Alkohol nie tylko spowalnia reakcję kierowców, ale również ogranicza możliwość logicznego i rozsądnego myślenia. Każdy, kto siada za kierownicę pod wpływem alkoholu, może doprowadzić do tragedii na drodze. Dlatego jednym z priorytetów policjantów jest eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierowców.

Przekonał się o tym między innymi kierujący pojazdem marki Opel Corsa, który został zatrzymany do kontroli drogowej na terenie gminy Stawiszyn. Mężczyzna miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się mężczyzna, który wsiadł na motorower marki Peugeot na terenie gminy Koźminek. W tym przypadku badanie wykazało prawie 1 promil alkoholu w organizmie mężczyzny. Na terenie Kalisza pojazdem marki VW Passat pomimo orzeczonego sądowego zakazu poruszał się natomiast mężczyzna mający w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Kierowcom za jazdę po alkoholu grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy na dłuższy czas.

Policjanci w piątek zarówno na terenie miasta jak i powiatu zatrzymali również 4 kierujących, którzy rażąco przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym, dwóch z nich było w stanie po użyciu alkoholu. Podobnie w tych przypadkach kierującym zostały zatrzymane prawa jazdy oraz zostali oni ukarani mandatami karnymi w wysokości od 1500 zł do 2500 zł.

Źródło: KMP Kalisz

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Księgozbiór prof. Drewnowskiego już w Kaliszu

14 sierpnia 2022

Kolejny niezwykły dar trafił do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama...

czytaj więcej»

Duma Kalisza powalczy o punkty w Jastrzębiu-Zdroju

14 sierpnia 2022

Kotwica Kołobrzeg i KKS Kalisz – te dwie ekipy, jak...

czytaj więcej»

Powiat Kaliski poszukuje stomatologów

14 sierpnia 2022

W związku z wejściem w życie 12 września 2019 r....

czytaj więcej»

Grechuta i Tuwim w rytmie flamenco

14 sierpnia 2022

czytaj więcej»

Norweska Polonia Mistrzem Europy Drużyn Polonijnych!

14 sierpnia 2022

czytaj więcej»

Pierwsze dożynki w powiecie za nami!

14 sierpnia 2022

czytaj więcej»