Zielona Nieskończoność na Głównym Rynku

W najbliższą sobotę w godzinach od 10.00 do 14.00, Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu organizuje rodzaj interwencji artystycznej na płycie Głównego Rynku w Kaliszu.

Wspólnie z mieszkańcami Kalisza przedstawiciele galerii chcą zbudować “Zieloną Nieskończoność” w miejscu, gdzie kiedyś funkcjonował klomb, a obecnie eksponowana jest wielkoformatowa fotografia realizacji landartowej Teresy Murak Rzeźba dla Ziemi, którą Galeria Sztuki im. Jana Tarasina prezentuje w ramach „A-Kumulacji 2021, Kaliskiego Biennale Sztuki”.

“Zrozumienie ulotnej natury życia i idąca za tym próba zatrzymania wybranych jej momentów powodują chęć kontynuowania idei artystki, którą wraz z mieszkańcami Kalisza, chcielibyśmy ponownie wcielić w życie. Stąd pomysł na stworzenie zielonego okręgu wokół pracy Teresy Murak. Okrąg ma symboliczną wymowę nieskończoności, nie ma początku ani końca. Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do tego symbolicznego działania. W wyznaczonych punktach będzie można zostawić roślinę w doniczce, manifestując tym samym potrzebę powrotu zieleni do przestrzeni naszego miasta. Będzie to działanie krótkotrwałe, ale na ten niedługi czas może stać się elementem krajobrazu w dużej skali. Okręgi utrwalone na zdjęciach z Wieży Ratuszowej, umocnią w nas poczucie wspólnoty i przynależności, możliwość współkreowania przestrzeni.” – tłumaczą pracownicy galerii.  Wśród uczestników akcji zostanie wylosowana nagroda ufundowana przez Galerię Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu: aparat FUJI INSTAX. Galeria zachęca do działania całe rodziny. Co trzeba zrobić żeby wiać udział w losowaniu nagrody ?

1. W sobotę 08.05.21 r., w godzinach 10:00-14:00 przynieść roślinkę doniczkową przed Ratusz
2. Zostawić ją w miejscu oznaczonym przez pracowników galerii zielonym A-Kumulacyjnym kółkiem
3. Wypełnić na miejscu zgłoszenie, a przez to otrzymać od los z numerem
4. O godz. 14:00 wziąć udział w losowaniu nagrody na Głównym Rynku


Źródło: Galeria Sztuki im. Jana Tarasina

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter