Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Zima szczególnie trudnym czasem dla zwierząt ze schronisk. Zobacz, jak możesz im pomóc

Zima to trudny czas dla bezdomnych zwierząt przebywających w schroniskach. Potrzebna jest duża większa ilość pożywienia, ale również materiały ociepleniowe.

Należy podkreślić, że pierwszą i zarazem najlepszą formą pomocy jest adopcja – jednak tylko ta dokładnie przemyślana i świadoma. Niewiedzą można bowiem wyrządzić zwierzakom sporo krzywdy.

Kaliskie schronisko bardzo chętnie przyjmie słomę oraz inne materiały ociepleniowe o charakterze tekstylnym. Koce, prześcieradła, ręczniki czy poszewki są potrzebne cały czas, jednak schronisko zwraca się z prośbą o to, aby rzeczy przed oddaniem zostały wyprane.

Do schroniska można także przynosić karmy, ale warto najpierw swój wybór skonsultować z pracownikami, bowiem w kaliskim przytulisku przebywają podopieczni, którzy z powodu alergii lub innych schorzeń nie mogą spożywać pewnych pokarmów.

Przekazując zabawki, smycze i obroże należy pamiętać, by miały one atest.
Schronisko nie przyjmuje poduszek, kołder i materacy – czworonogi często rozszarpują podobne rzeczy i zdarza się, że zjadają strzępy materiałów i gąbek, co może spowodować problemy zdrowotne. Poza tym tego rodzaju przedmioty wilgotnieją i nie nadają się do ocieplania psich i kocich boksów.

źródło: Schronisko dla Zwierząt w Kaliszu, rc.fm
fot.: Schronisko dla Zwierząt w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze
Czytelnik

Ctrl c ctrl v. Gratulujemy nowej dziennikarce.
https://m.rc.fm/news/kalisz-zima-trudniej.html

Najnowsze