Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Złapany na „podmienionych” tablicach

Policjanci z Komisariatu Policji w Koźminku zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem mężczyznę. W trakcie kontroli okazało się, że pojazd którym poruszał się 53-latek miał „przełożone” tablice rejestracyjne z innego jednośladu. Od 1 października 2023 roku taki czyn traktowany jest jako przestępstwo.

We wtorek policjanci z Komisariatu Policji w Koźminku zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem mężczyznę. Podczas prowadzonych czynności policjanci nie mieli zastrzeżeń do kierującego, natomiast wątpliwości pojawiły się podczas kontroli pojazdu. Okazało się, że motorower miał zamontowane tablice rejestracyjne od innego jednośladu, a pojazd którym poruszał się 53-latek był niedopuszczony do ruchu.

Zgodnie z nowymi przepisami Kodeksu karnego, które weszły w życie od 1 października 2023 roku, kradzież tablic rejestracyjnych oraz ich przełożenie z innego pojazdu stało się przestępstwem. Przed tą datą, tego typu czyny były traktowane jako wykroczenia, co oznaczało mniejsze konsekwencje prawne. Jednak nowe przepisy znacznie zaostrzyły sankcje wobec osób dopuszczających się takich czynów.

Z uwagi na stwierdzone nieprawidłowości podczas kontroli drogowej 53-latek musi liczyć się z konsekwencjami swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Za popełnione czyny grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Źródło KMP Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze