Złodziej rowerów usłyszał zarzuty

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 28-letniego kaliszanina, który jest podejrzewany o kradzieże i włamania. Jak ustalili policjanci mężczyzna specjalizował się w kradzieżach rowerów. Łącznie ukradł cztery jednoślady, których wartość pokrzywdzeni wycenili na kwotę ponad 5 tysięcy złotych.

Do kradzieży jednośladów dochodziło w różnych miejscach na terenie Kalisza. Rowery, które często nie były zabezpieczone przed kradzieżą, znikały najczęściej z klatek schodowych. Jedno z ostatnich tego typu zdarzeń miało miejsce w nocy z 17 na 18 maja. W tym przypadku, jednej nocy, nieznany sprawca ukradł dwa rowery pozostawione na dwóch różnych klatkach schodowych tego samego bloku. Wartość strat została oszacowana przez właścicieli na kwotę blisko 3 tys. złotych.

Nad sprawą kradzieży rowerów od wielu tygodni pracowali policjanci z Wydziału Kryminalnego. Funkcjonariusze wytypowali krąg osób podejrzewanych o te przestępstwa. Szybko okazało się, że wśród nich jest mężczyzna, którego szukali. 28-latek został już zatrzymany. Na podstawie zebranego materiału dowodowego usłyszał zarzut. Odpowie za kradzież czterech rowerów o łącznej wartości blisko 5 tys. złotych. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

W związku z licznymi kradzieżami rowerów policja apeluje o rozsądek i przypomina, że złodzieje najczęściej wykorzystują nadarzające się okazje tzn.:

  • pozostawienie roweru na niskim balkonie bez dobrego zabezpieczenia
  • pozostawienie roweru na klace schodowej
  • pozostawienie roweru na chwilę przed sklepem, barem, budynkiem mieszkalnym
  • pozostawienie otwartych drzwi do garażu, piwnicy, domu lub mieszkania.

Zabezpieczając swoje rowery należy pamiętać, że zakładając mocne i profesjonalne blokady w znacznym stopniu można ograniczyć ryzyko kradzieży. Im więcej czasu i kłopotu zabierze złodziejowi kradzież, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że jednoślad stracimy.

Źródło: KMP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze