Złota Rączka dla seniora

Przypominamy, że seniorzy powyżej 60. roku życia, zamieszkujący na terenie Kalisza, mogą w swoich domach skorzystać z bezpłatnych, drobnych usług naprawczych i technicznych w ramach programu "Złota Rączka" dla seniora.

Naprawy nie mogą wymagać natychmiastowych interwencji, specjalistycznej wiedzy oraz uprawnień, ale można zgłaszać drobne usługi naprawcze np.: nieszczelność baterii, zepsute klamki i zamki, regulacja i konserwacja drzwi, okien, przymocowanie luster, obrazów, karniszy, półek, wymiana żarówki, zatkane odpływy itp.

Senior nie płaci za usługę. Ponosi natomiast koszty zakupu niezbędnych do naprawy materiałów, np. klamek, zamków, żarówek itp. Pierwsza wizyta pracownika technicznego to wstępne oględziny i jeśli to możliwe – naprawa usterki na miejscu. W przypadku konieczności dokonania zakupu niezbędnych do naprawy materiałów, wymagana jest druga wizyta pracownika technicznego i usunięcie usterki. W sytuacji braku możliwości naprawy organizator zastrzega sobie prawo do odmowy wykonania usługi.

Zgłoszenia usterek przyjmowane są jednorazowo w trakcie trwania programu na nr tel. 507 519 750 w poniedziałki w godzinach od 19.00 do 21.00. Termin realizacji usługi od momentu telefonicznego zgłoszenia usterki wynosi maksymalnie do dwóch tygodni. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 listopada lub do wyczerpania środków finansowych.

W ciągu trzech miesięcy z usług naprawczych skorzystało 147 seniorów. Najczęściej usuwanymi awariami są zepsute zamki, i klamki, nasmarowanie skrzypiących drzwi czy przymocowanie luster, obrazów, karniszy, uchwytów.

“Złotą Rączkę” dla seniora świadczy Wielobranżowy Zakład Usługowy Marek Dudowicz z siedzibą przy ul. Racławickiej 35 w Kaliszu. Koszt realizacji usług naprawczych zgodnie z zawartą umową wynosi łącznie 40 000 zł i jest finansowany z budżetu Miasta Kalisza.

źródło: UM

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Władze miasta upamiętniły ofiary I wojny światowej

14 sierpnia 2022

czytaj więcej»

Przebudowa części Alei Wojska Polskiego – będą utrudniania

14 sierpnia 2022

Od 18 sierpnia (czwartek) rozpocznie się kolejny etap robót drogowych...

czytaj więcej»

Armagedon Active Kamień w obiektywie!

14 sierpnia 2022

czytaj więcej»

Wystartował konkurs „Drewno jest z lasu”

14 sierpnia 2022

Drewno – niezwykły surowiec i synonim ekologicznego stylu życia. Materiał,...

czytaj więcej»

Księgozbiór prof. Drewnowskiego już w Kaliszu

14 sierpnia 2022

Kolejny niezwykły dar trafił do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama...

czytaj więcej»

Duma Kalisza powalczy o punkty w Jastrzębiu-Zdroju

14 sierpnia 2022

Kotwica Kołobrzeg i KKS Kalisz – te dwie ekipy, jak...

czytaj więcej»