Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Złoto AMP w tenisie dla Akademii Kaliskiej

Złote medale, tytuł mistrza Polski i ogromna radość – tak można podsumować Akademickie Mistrzostwa Polski w tenisie, w których zwyciężyła męska drużyna Akademii Kaliskiej.

Trzydniowe wydarzenie rozgrywane na kortach Sopot Tenis Klubu skupiło 118 zawodniczek oraz zawodników z 23. uczelni w ramach 15. kobiecych i 16. męskich drużyn. 

W turnieju eliminacyjnym w Łodzi, kaliszanie zajęli 3. miejsce, ponieważ w półfinale przegrali z Akademią Leona Koźmińskiego. W tym meczu nie wystąpił jednak oszczędzany przed zawodami w Niemczech Piotr Matuszewski. Okazja do rewanżu nadarzyła się w półfinale mistrzostw w Sopocie.

Zanim jednak do tego doszło, kaliszanie musieli przebrnąć przez mecze grupowe. Najpierw pokonali Politechnikę Lublin 2:0 (debel Piotr Matuszewski – Wiktor Przybylski wygrał z parą Mateusz Piątek – Jan Wilk 6:2 6:2, a następnie Michał Matuszewski bez straty gema pokonał Kacpra Juroszka 6:0 6:0).

W popołudniowej sesji drużyna Akademii Kaliskiej ograła 2:0 Uniwersytet Wrocławski, ale tym razem poprzeczka trudności była zawieszona wyżej. W deblu Piotr Matuszewski – Wiktor Przybylski pokonali parę Wojciech Drąg – Tomasz Waskiel 6:4 6:0, natomiast w singlu Michał Matuszewski wygrał z Tomaszem Waskielem 6:2 6:1. Mecz trwał 2,5 godziny, ale po tym zwycięstwie już pierwszego dnia zmagań, Akademia Kaliska zapewniła sobie awans do ćwierćfinałów.

O bagatelizowaniu ostatniego grupowego rywala nie było jednak mowy – rozgrywany w czwartek mecz z krakowską AGH również zakończył się zwycięstwem 2:0 – debel Piotr Matuszewski – Wiktor Przybylski pokonali Szymona Budziaka i Bartosza Wilka 6:1 6:3 a następnie Michał Matuszewski pokonał Bartosza Halubca 6:1 6:0.

Drużyna Akademii Kaliskiej zajęła więc pierwsze miejsce w grupie i w ćwierćfinale trafiła na Uniwersytet Warszawski. Najpierw debel Piotr Matuszewski Wiktor Przybylski pokonali parę Piotr Kropiwnicki Adam Kwiatkowski 6:0 7:5 broniąc piłki setowej przy 4:5! Następnie Michał Matuszewski pokonał Adama Kwiatkowskiego 4:6 6:3 10:4! Mecz zakończył się po godz. 23 i trwał ponad 4. godziny.

Czasu na regenerację zawodników nie było zbyt dużo, ponieważ w piątek rano trzeba było stanąć na korcie w półfinale naprzeciw Akademii Leona Koźmińskiego. Nikt nie przypuszczał, że kaliszanie rozegrają kolejny maraton, trwający 5 godzin! Wszystko zakończyło się jednak szczęśliwie, ponieważ Akademia Kaliska pokonała faworyzowaną Akademię Leona Koźmińskiego 2:0. Debel Piotr Maruszewski i Wiktor Przybylski wygrał 7:6 6:7 10:5, a w pojedynku singli Michał Matuszewski wygrał z Maksem Samojłowiczem 6:3 6:0.

Rewanż za porażkę w łódzkich eliminacjach stał się faktem, podobnie jak co najmniej srebrny medal. Reprezentanci Akademii Kaliskiej nie zadowolili się jednak srebrem i w finałowym pojedynku nie dali żadnych szans Uniwersytetowi Jagiellońskiemu, wygrywając 2:0. Deblowy pojedynek zakończył się zwycięstwem Piotra Matuszewskiego z Wiktora Przybylskiego, którzy pokonali Pawła Godka i Jakuba Mazurka 6:1 6:2. Kropkę nad i postawił Michał Matuszewski, wygrywając z Mazurkiem 6:2 6:4.

Klasyfikacja generalna AMP w tenisie mężczyzn

 1. Akademia Kaliska im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego
 2. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 3. Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
 4. Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
 5. Politechnika Gdańska
 6. Uniwersytet Warszawski
 7. Uniwersytet Wrocławski
 8. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 9. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 10. Politechnika Poznańska
 11. Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
 12. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
 13. -16. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie, Politechnika Lubelska, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu,  Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Źródło: Jakub Banasiak


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze