Złoty i srebrny medal w wioślarstwie

W Kruszwicy odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów młodszych w wioślarstwie – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Reprezentanci Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego, podopieczni trenera Mateusza Trzmiela, wywalczyli dwa medale – złoty i srebrny,

Eliminacje już pokazały, że kaliszanie będą się liczyć w walce o medale. W niedzielnych finałach popłynęli równie mocno. Jako pierwsza walkę o złoto rozpoczęła dwójka bez sternika – Mateusz Bielak i Bartosz Kliber. Podopieczni trenera Mateusza Trzmiela spisali się znakomicie, prowadzili już po 500 metrach, a przewagę powiększali na kolejnych odcinkach.

Ostatecznie dwójka KTW zdobyła tytuł mistrzowski z czasem 7:07,19, zdecydowanie wyprzedzając osadę AZS AWFiS Gdańsk i AZS UMK Toruń. Na szóstej pozycji w finale A linię mety minęła druga dwójka KTW – Cezary Kobyłka i Filip Binek (7:51,16). Ostatecznie kaliszanie zajęli drugie miejsce i zdobyli srebrny krążek. Wygrała czwórka AZS AWFiS Gdańsk.

Źródło: KTW Kalisz