baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Złoty jubileusz „piątki” przy ulicy Złotej

We wtorkowy poranek, 11 czerwca, Filia nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. A. Asnyka w Kaliszu obchodziła złoty jubileusz, czyli pięćdziesiąt lat swej działalności. Była to okazja do wspomnień, podkreślenia znaczenia osób tworzących historię tej placówki oraz wspólnej zabawy.

Biblioteka na Złotej to placówka z bogatą historią. Pierwotnie mieściła się przy placu 1 Maja 6, a swoją działalność rozpoczęła w 1974 roku. 1 lipca 1985 roku filia została poszerzona o Oddział Dziecięcy i w tym stanie funkcjonowała do końca roku 1990. W nowej Polsce plac 1 Maja zmienił nazwę na Nowy Rynek, a biblioteka – lokalizację na obecną przy ul. Złotej.

Rok 2004 był bardzo ważnym rokiem dla Oddziału Dziecięcego, wtedy to kaliscy studenci Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM pod kierunkiem Zygmunta Baranka pomalowali ściany oddziału zmieniając go w akwarium. Natomiast w 2013 roku placówka przeszła gruntowny remont.

Chciałabym pogratulować osobom, które pracowały tu wcześniej, a które są dzisiaj z nami: pani Elżbiecie Orłowskiej, Ani Raczko, Emilii Ratajczyk-Szczupak, Eli Matuszak; podziękować za wielkie zaangażowanie i prowadzenie tak wielu form aktywności. Wasz dorobek jest imponujący

powiedziała obecna kierowniczka Filii nr 5, Monika Pawlak, która prowadzi ją wspólnie z Joanną Wypych.

Filia przy Złotej to kameralne wnętrze. Aż trudno uwierzyć, ile była i jest w stanie zaoferować. Poza podstawową funkcją wypożyczania książek jej pracownicy przygotowują ciekawe wystawy, insertujące spotkania z pisarzami, artystami czy historykami oraz zajęcia i warsztaty dla wszystkich pokoleń czytelników

podkreślił Robert Kuciński, dyrektor MBP w Kaliszu

Po okolicznościowych wystąpieniach Anety Lipińskiej, przemawiającej w imieniu kaliskiego Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz Anny Woźniak i Zbigniewa Judasza reprezentujących Wydział Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki, nadeszła pora na wręczenie upominków oraz pogawędki przy kawie i poczęstunku. Jak przystało na urodziny, nie mogło również zabraknąć złotego tortu. W odświeżeniu wspomnień pomogła wystawa archiwalnych fotografii, dokumentująca lata działalności Filii nr 5, stworzona przez Marcina Galanta.

Wspaniały występ dały dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 3, które przyszły z wychowawczynią panią Magdaleną Mazurek, by podziękować za spotkania oraz wspólne zabawy i powiedzieć, jak ważna jest dla nich biblioteka.

Źródło:  Miejska Biblioteka Publiczna w Kaliszu 

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze