Zmarł były prezydent Ostrowa Wielkopolskiego – Jerzy Świątek

Pożegnaliśmy dzisiaj Jerzego Świątka - byłego prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego, który swoją funkcję pełnił w latach 1985–1990 i 2002–2006.

Były prezydent poza działalnością polityczną zajmował się również biznesem, a także był działaczem społecznym czy sportowym. Jerzy Świątek pochodził z Korytnicy w Gminie Raszków. Ukończył studia w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Poznaniu. Zmarł mając 71 lat.

O śmierci Jerzego Świątka poinformowała na swoim profilu w serwisie Facebook Beata Klimek – aktualna prezydent Ostrowa Wlkp.:

“Z ogromnym smutkiem przyjęłam wiadomość o śmierci Jerzego Świątka. Dwukrotnie był prezydentem Ostrowa Wielkopolskiego. Stał na jego czele w latach 1985–1990 i 2002–2006.

Nie ma już z nami człowieka, który był niezwykle oddany naszemu miastu. Rodzinie zmarłego oraz wszystkim przyjaciołom i bliskim, których dotknęła ta śmierć, składam serdeczne wyrazy współczucia. Cześć jego pamięci!”
 
Fot.: AdobeStock

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter