Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Zmarł prof. Jan Chajda

Nie żyje prof. zw. dr inż. Jan Chajda, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu w latach 2008-2016.

Z kaliską uczelnią prof. Jan Chajda związany był od początku jej istnienia, przyczynił się do jej rozwoju i osiąganych wielokrotnie najwyższych miejsc w rankingach najlepszych szkół zawodowych w kraju.

Prof. Chajda był współtwórcą technicznego profilu kształcenia i prorektorem ds. kształcenia i spraw studenckich. Angażował się w rozwój kaliskiego przemysłu i kształcenie inżynierów na jego potrzeby. Był pomysłodawcą i głównym organizatorem odbywającego się w PWSZ cyklu Międzyuczelnianych Seminariów Studenckich Kół Naukowych i Studiów Doktoranckich z zakresu inżynierii wytwarzania, współtwórcą idei Kaliskiego Centrum Zaawansowanych Technologii dla branży lotniczej, orędownikiem utworzenia Akademii Kaliskiej.

Był członkiem rzeczywistym Akademii Inżynierskiej w Polsce, członkiem Komitetu Metrologii i Aparatury Naukowej PAN. Związany był także z Politechniką Poznańską.
W 2009 roku otrzymał tytuł „Honorowy Przyjaciel Kalisza”.
Cześć Jego pamięci!

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze