Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Zmarł Wiktor Jędrzejak

Odszedł wybitny kaliski artysta malarz.

Stworzył m.in. cykle malarskie „Okna”, „Wyrzucone przedmioty”, „Palimpsesty”, a także malarski dziennik podróży, który powstał pod wpływem wypraw do Indii, Meksyku, Nepalu, Tybetu, Kambodży, Tajlandii, Laosu, Gruzji i Armenii.

Urodził się w Kaliszu w 1956 roku. Studia ukończył w 1981 roku w WSP w Częstochowie. Był autorem ponad 50 wystaw indywidualnych w kraju i zagranicą (m.in. w Nowym Jorku, Berlinie, Helsinkach, Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu). Wziął także udział w ponad 140 wystawach zbiorowych w Polsce, Francji, Holandii, Grecji, USA, Finlandii, Japonii, Węgrzech, Chorwacji i Belgii. Został laureatem w 21 ogólnopolskich konkursach malarskich.

– Twórczy, poszukujący, idący własną artystyczną drogą. Doceniany i nagradzany. Przez lata angażował się w działalność charytatywną, wspierał potrzebujących. Kilka tygodni temu spotkaliśmy się, by rozmawiać o kolejnych projektach i wydawnictwie, w którym Wiktor Jędrzejak podsumował swoją dotychczasową pracę twórczą. Niestety, było to ostatnie spotkanie – napisał na facebooku prezydent Krystian Kinastowski.

Fot.: Miejska Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze