Zmarła Jolanta Nowińska

Zmarła Jolanta Nowińska – wieloletnia dyrektorka Domu Dziecka w Kaliszu, działaczka stowarzyszeń na rzecz dzieci, wyróżniona tytułem Honorowy Przyjaciel Miasta Kalisza.

Jolanta Nowińska z Domem Dziecka w Kaliszu była związana od ponad 40 lat. Przez 30 lat służyła wsparciem dzieciom i całym rodzinom pracując jako psycholog oraz angażując się w działalność Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Kaliszu, za co została wielokrotnie odznaczona, m.in. odznaką Przyjaciel Dziecka, Zasłużony Działacz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz Medalem im. dr. H. Jordana. 
Angażowała się w pracę na rzecz Miasta Kalisza poprzez działalność służącą dzieciom, młodzieży i całym rodzinom. Będąc dyrektorem Domu Dziecka współpracowała zarówno z władzami Miasta Kalisza, jak również ze społecznością lokalną (radami osiedla) oraz innymi instytucjami m.in. Domem Pomocy Społecznej, Środowiskowym Domem Samopomocy Tulipan, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Z jej inspiracji od wielu lat wychowankowie Domu Dziecka w Kaliszu brali czynny udział w wydarzeniach miejskich takich jak: „Święto Ulicy Niecałej” czy kiermasze ozdób świątecznych.


Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter