Zmarła Jolanta Nowińska

Zmarła Jolanta Nowińska – wieloletnia dyrektorka Domu Dziecka w Kaliszu, działaczka stowarzyszeń na rzecz dzieci, wyróżniona tytułem Honorowy Przyjaciel Miasta Kalisza.

Jolanta Nowińska z Domem Dziecka w Kaliszu była związana od ponad 40 lat. Przez 30 lat służyła wsparciem dzieciom i całym rodzinom pracując jako psycholog oraz angażując się w działalność Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Kaliszu, za co została wielokrotnie odznaczona, m.in. odznaką Przyjaciel Dziecka, Zasłużony Działacz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz Medalem im. dr. H. Jordana. Angażowała się w pracę na rzecz Miasta Kalisza poprzez działalność służącą dzieciom, młodzieży i całym rodzinom. Będąc dyrektorem Domu Dziecka współpracowała zarówno z władzami Miasta Kalisza, jak również ze społecznością lokalną (radami osiedla) oraz innymi instytucjami m.in. Domem Pomocy Społecznej, Środowiskowym Domem Samopomocy Tulipan, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Z jej inspiracji od wielu lat wychowankowie Domu Dziecka w Kaliszu brali czynny udział w wydarzeniach miejskich takich jak: „Święto Ulicy Niecałej” czy kiermasze ozdób świątecznych.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze