Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Zmiana czasu z zimowego na letni. Kiedy będziemy spać godzinę krócej?

Nadejście wiosny zmusza nas ponownie do przestawienia czasu z zimowego na letni. Tym razem będziemy spać godzinę krócej. Zatem kiedy należy przestawić zegarki?

Zmiana czasu 2022 na letni wypada w nocy z soboty 26 marca na niedzielę 27 marca. Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów czas letni środkowoeuropejski wprowadzamy w nocy o godzinie 2:00.

Czy w nocy z 26 marca na 27 marca 2022 roku ostatni raz przestawiamy zegarek na czas letni?
Jest to dość prawdopodobne. Głosowanie w Parlamencie Europejskim w 2019 roku wykazało chęć zniesienia zmiany czasu na terenie Unii Europejskiej. Z racji tego, że Polska się do niej zalicza, to prawdopodobnie ostatni raz przestawiamy zegarki w nocy z soboty 26 marca na niedzielę 27 marca.

Benjamin Franklin to pierwszy pomysłodawca wprowadzenia zmiany czasu na letni i zimowy. Zasugerował on takie rozwiązanie jako możliwość oszczędzania zasobów sztucznego oświetlenia. Jak słusznie zauważył, ludzie, wybierając porę pójścia spać, przede wszystkim zwracają uwagę nie na zachód słońca, ale na dokładną godzinę. Według Benjamina Franklina zmiana czasu na letni czy zimowy wpływa korzystnie na mniejsze zużywanie sztucznych źródeł światła. Ludzie zaczęliby bowiem więcej pracować przy świetle naturalnym.

fot.: pixabay

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze