baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

„Zmiana” Ewy Ko-Słowińskiej w studio7

Otwarcie wystawy „Zmiana” Ewy Ko-Słowińskiej odbędzie się 11 sierpnia o godzinie 19:00. Miejsce wystawy to studio7, znajdujące się przy ul. Chopina 7 w Kaliszu. „Zmiany” będzie można oglądać od 11 sierpnia do 25 sierpnia.

Zwiedzający będą mieli możliwość odwiedzenia wystawy od poniedziałku do piątku w godzinach od 16:00 do 19:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Rzeczywistość nieustannie mnie zaskakuje, to co dziś wydaje się pewne i na właściwym miejscu już jutro może okazać się żałosną pomyłką … czymś płonnym i niedorzecznym.
Intuicyjne czuję, że może się tak stać, dlatego jako uczestniczka wielkiego spektaklu, od czasu do czasu jego projektantka, aktorka, użytkowniczka, ofiara, muszę być stale przygotowana na zmiany.
Zmiana jest niezaprzeczalnie procesem stawania się inną niż do tej pory. Często towarzyszą jej skrajne emocje: strach, podniecenie, złość, ale też nadzieja… Czy jest konieczna?
Nawet jeżeli nie poddaję się zmianie, stawiam jej opór, jestem na nią skazana.
Moja propozycja to zbiór rysunków, zdjęć, obrazów mówiących w mniej lub bardziej dosłowny sposób o zmianie.
To także szukanie autonomii, sprawczości, rozważania na temat ulotności i kruchości.

Ewa Ko-Słowińska

Ewa Ko-Słowińska

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Malarka, animatorka i edukatora.
Od 1999 roku związana z Galerią Sztuki im. Jana Tarasina. Inicjatorka działań adresowanych do publiczności, zwłaszcza młodych ludzi. Organizatorka konkursów i warsztatów, m.in. konkursu na rysunek filmowy, który towarzyszył wystawie Międzynarodowego Konkursu na Eksperyment w Sztukach Wizualnych „Próba 4”, konkursu „Negativ Make-up”, inspirowany projektem Anety Grzeszykowskiej pod tym samym tytułem czy też konkursu Prosna ˗ pozwól rzece płynąć i warsztatów rodzinnych „Płyń z prądem”. Była inicjatorką spotkania z Mariną Hulią, która jako wolontariuszka prowadziła zajęcia dla dzieci uchodźców z Czeczeni, przebywających na dworcu w Brześciu. Przygotowała interwencję artystyczną „Zielona nieskończoność” na Głównym Rynku w Kaliszu wokół fotografii landartowej Teresy Murak „Rzeźba dla Ziemi”. Współpracuje z Domem Pomocy Społecznej w Kaliszu i Środowiskowym Domem Samopomocy „Tulipan”.

Organizatorzy zapraszają również na warsztaty towarzyszące wystawie pt. „Nie tylko dla kobiet” – 25.08.23 godz. 16:30. Prowadząca Dagny Szwed.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze