Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Zmiana zasad Urzędu Wielkopolskiego

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu poinformował o zmianie zasad w związku ze zniesieniem ograniczeń w funkcjonowaniu obowiązujących w trakcie stanu epidemii COVID-19 oraz znaczącym wzrostem zainteresowania usługą paszportową.

Oddział Paszportów w Poznaniu, Kaliszu, Koninie, Lesznie i Pile:

a) dodatkowa obsługa klientów w dni wolne od pracy, tj. w soboty 5, 12 oraz 19 marca 2022 r. (8 godzin),

b) obsługa klientów w Oddziale Paszportów w Poznaniu codziennie do godziny 18.00 do dnia 18 marca 2022 r. (dwie zmiany obsługi po 8 godzin dziennie),

c) uruchomienie biletomatów z dniem 4 kwietnia 2022 r. – w celu złożenia wniosku o dokument paszportowy lub odbioru paszportu niezbędne będzie pobranie biletu/numeru na dzień bieżący (brak wcześniejszego uruchomienia biletomatów wynika z konieczności zrealizowania wizyt paszportowych umówionych przez Internet, telefoniczne lub drogą elektroniczną do 28 lutego 2022 r., tj. w okresie ograniczeń w funkcjonowaniu urzędu w stanie epidemii COVID-19, i dotyczących okresu do 28 marca 2022 r.),

d) na dotychczasowych zasadach funkcjonuje rezerwacja internetowa wizyt paszportowych (możliwość rezerwacji internetowej obejmuje okres kolejnych 4 tygodni, tzn. każdego dnia „uwalniany” jest ostatni dzień okresu objętego rezerwacją).

Z uwagi na rezerwacje wizyt paszportowych dokonane/przyjęte do 28 lutego 2022 r. i dotyczące okresu do 28 marca 2022 r., pomimo dodatkowej obsługi klientów w soboty, pula dostępnych wizyt na złożenie wniosku o paszport do 28 marca 2022 r. uległa wyczerpaniu.

Wolne terminy wizyt na złożenie wniosku o paszport i odbiór dokumentu dostępne są w rezerwacji internetowej (szczegóły dostępne w zakładce: Rezerwacja internetowa wizyty paszportowej).

Nie są przyjmowane rezerwacje wizyt telefoniczne i drogą elektroniczną.

Odbiór paszportu możliwy jest bez rezerwacji wizyty.

Terenowe Punkty Paszportowe w Nowym Tomyślu, Gnieźnie, Szamotułach, Ostrowie Wielkopolskim i Środzie Wielkopolskiej

a) dodatkowa obsługa klientów w Gnieźnie i Nowym Tomyślu w dni wolne od pracy, tj. w soboty 5, 12 oraz 19 marca 2022 r.,

b) wzmocnienie Terenowych Punktów Paszportowych w Nowym Tomyślu, Szamotułach i Środzie Wielkopolskiej w okresie od 7 marca do 30 kwietnia 2022 r. w zakresie koordynacji obsługi klientów,

c) uruchomienie biletomatów z dniem 2 maja 2022 r. – w celu złożenia wniosku o dokument paszportowy lub odbioru paszportu niezbędne będzie pobranie biletu/numeru na dzień bieżący (brak wcześniejszego uruchomienia biletomatów wynika z konieczności zrealizowania wizyt paszportowych umówionych telefoniczne lub drogą elektroniczną do 28 lutego 2022 r., tj. w okresie ograniczeń w funkcjonowaniu urzędu w stanie epidemii COVID-19, i dotyczących okresu marzec – kwiecień 2022 r.)

Z uwagi na rezerwacje wizyt paszportowych dokonane/przyjęte do 28 lutego 2022 r.

i dotyczące okresu marzec – kwiecień 2022 r., pomimo dodatkowej obsługi klientów w soboty, pula dostępnych wizyt na złożenie wniosku o paszport do 29 kwietnia 2022 r. uległa wyczerpaniu.

Nie są przyjmowane rezerwacje wizyt telefoniczne i drogą elektroniczną.

Odbiór paszportu możliwy jest bez rezerwacji wizyty.

źródło: Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze