baner_FBAnt
Projekt Poznań
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Zmiany na mapie inwestycji. Podsumowanie października

Dziesiąty miesiąc roku także upłynął pod znakiem prac drogowych. Aleja Wojska Polskiego, ulica Wyszyńskiego czy prawie ukończona przebudowa Nowego Światu. Widoczny postęp prac ma także miejsce na budowanej pływalni na Dobrzecu oraz na Głównym Rynku. Co jeszcze zmieniło się w październiku?

Zaczynając od inwestycji mieszkaniowych, to przy ulicy Poznańskiej 30 oddano do użytku pierwszy z bloków mieszkalnych tamtejszej inwestycji. Obiekt stojący przy samej ulicy to pięciokondygnacyjny budynek z mieszkaniami o powierzchni od 26 do 70 metrów kwadratowych wraz z przestronnymi tarasami. W budowie jest natomiast drugi z bloków, wyposażony dodatkowo w halę garażową. Inwestycja znajduje się w bezpośrednim otoczeniu Parku nad Krępicą.

„Nowy Dobrzec” to inwestycja leżąca przy ulicy Aliny Szapocznikow to cztery czteropiętrowe budynki mieszkalne z garażami umieszczonymi na parterze. Budowę rozpoczęto w maju 2019 roku. W październiku 2022 roku uporządkowano teren ostatniego z budowanych bloków.

Kamienica przy Śródmiejskiej 19 zyskała nowy, kanarkowy kolor. Zakres prac objął także naprawę płyt balkonowych oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Wewnątrz kamienicy wymieniono także instalację elektryczną i oświetleniową klatek schodowych oraz wykonano instalację teletechniczną.

Przy Podmiejskiej, na terenie dawnego Polifarbu, trwa budowa dwóch ośmiopiętrowych budynków mieszkalnych. Inwestycja „Podmiejska Nova” to zróżnicowane powierzchnie mieszkaniowe – od 26 do 73 metrów kwadratowych. Każdy lokal będzie miał także przypisany taras. Obecnie trwa budowa jednego z dwóch bloków.

Rezydencja Asnyka to powstająca w miejscu starych kamienic kolejna inwestycja mieszkaniowa. Składać się będzie z jednego budynku z windami. Każde z 47 mieszkań będzie miało przypisaną komórkę lokatorską, mieszkający na parterze będą mieli do swojej dyspozycji również przydomowe ogródki. Mieszkania będą miały także przestronne tarasy. Obecnie trwa wykonywanie fundamentów pod budowę.

Ostateczną elewację zyskał budynek nr 2 inwestycji Kaliskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego położonej przy ulicy Stawiszyńskiej, przy samym Kanale Bernardyńskim. Budynek nr 1 osiągnął stan surowy zamknięty. Trwają także prace przy budowie dojazdu oraz parkingu dla zmotoryzowanych mieszkańców inwestycji.

Swoje oblicze pokazał także RiverSide. Ta położona przy ulicy Towarowej, u styku głównego kanału Prosny oraz Kanału Rypinkowskiego inwestycja, to apartamentowiec z mieszkaniami o powierzchni od 30 do 150 metrów kwadratowych. Od strony wcześniej wspomnianych kanałów z budowanego jeszcze obiektu zdjęto rusztowania.

Na budowanej obecnie pływalni na osiedlu Dobrzec pojawiły się pierwsze elementy dachu. Cała inwestycja ma zostać oddana przed wakacjami 2023 roku.

Dosłownie z górki idą prace związane z budową bulwarów nad Prosną. Schody, służące mieszkańcom Kalisza do wypoczynku, powstają przy wale od strony Parku Miejskiego. Jest to element rewitalizacji całego parku, na który składają się także nowe nasadzenia bylin, krzewów i drzew.

Rewitalizacja centrum miasta Kalisza – poprawa stanu układu komunikacyjnego. Przebudowa Głównego Rynku i ulicy Kanonickiej. Tak brzmi pełna nazwa zadania, jakie obecnie jest prowadzone wokół kaliskiego ratusza. Zaawansowane prace objęły znaczną część Głównego Rynku. Zabezpieczono wszystkie rosnące tu drzewa.

Na odcinku Alei Wojska Polskiego od ulicy Kościuszki do ulicy Widok trwa remont nawierzchni oraz przebudowa chodników na ciągi pieszo-rowerowe. 12 października zakres prac objął przebudowę chodnika wzdłuż Alei Wojska Polskiego na odcinku od ulicy Kościuszki do ulicy Ogrodowej (jadąc w stronę Ostrowa Wielkopolskiego). Przebudowywany był także odcinek od ulicy Poznańskiej do ulicy Staszica wraz z przebudową chodnika (jadąc w stronę Ostrowa Wielkopolskiego).

Kalisz zyskał nowe rondo. Na przebudowanym ciągu drogi wojewódzkiej nr 450 na skrzyżowaniu ulic Legionów / Ułańska / Nowy Świat pojawiło się rondo turbinowe. W dniach 18-19 października 2022 roku trwało całkowite zamknięcie skrzyżowania ze względu na układanie warstwy bitumicznej. Obecnie rondo jest przejezdne, przestał również obowiązywać tymczasowy objazd dla autobusów komunikacji miejskiej.

Z utrudnieniami muszą radzić sobie zmotoryzowani mieszkańcy największego kaliskiego osiedla mieszkaniowego. Trwa przebudowa ulicy Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Obecnie obejmuje ona odcinek jezdni od Ronda Honorowych Dawców Krwi (skrzyżowanie z ulicą Podmiejską) do ulicy Aliny Szapocznikow. Obecnie na ulicy odbywa się wyłącznie ruch jednokierunkowy, umożliwiający wyjazd z osiedla w stronę ulicy Podmiejskiej.

Kolejną mającą miejsce inwestycją na osiedlu Dobrzec jest przebudowa biegnącej tutaj linii elektroenergetycznej wysokiego napięcia. Prace polegają na przeniesieniu linii przesyłowych pod ziemię. Obecne działania obejmują obszar wzdłuż ulicy Podmiejskiej. Cała przebudowa ma objąć odcinek o długości 3 kilometrów.

Tuż po okresie Wszystkich Świętych, od 4 listopada od godziny 9:00, w ramach inwestycji Budowa połączenia ul. Szerokiej z ul. Łódzką – odcinek od ul. Łódzkiej do ul. Żwirki i Wigury w Kaliszu rozpoczną się prace związane z budową ronda na skrzyżowaniu ulic Szlak Bursztynowy oraz Łódzka. Zakres prac obejmie przebudowę lewej strony skrzyżowania ulicy Łódzkiej z ulicą Szlak Bursztynowy (patrząc od ulicy Sportowej).

Wcześniej, bo 3 listopada, rozpocznie się ostatni etap przebudowy wcześniej wspominanej Alei Wojska Polskiego. Będzie on dotyczył prawej jezdni fragmentu od ulicy Dobrzeckiej do ulicy Poznańskiej. Ruch kołowy zostanie przeniesiony na lewą jezdnię.

O postępach prac, nie tylko przy inwestycjach drogowych, będziemy na bieżąco informować. Kolejne zbiorcze podsumowanie zmian na kaliskiej mapie inwestycji za miesiąc!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze