baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Zmiany w „Okrąglaku”

Wkrótce rozpoczną się prace związane z przebudową wejścia głównego do szpitala przy ulicy Poznańskiej 79, szpitalnego holu wraz ze wszystkimi jego elementami oraz modernizacją dwóch oddziałów: Oddziału Chirurgii Szczękowo-Twarzowej i Oddziału Otolaryngologicznego, znajdujących się na kondygnacji 8A.

Firma, która wygrała przetarg, do końca tego roku opracuje profesjonalną dokumentację projektowo-kosztorysową. Oddziały muszą być zmodernizowane zgodnie z obowiązującym standardem i wymogami, jakie na szpital nakładają przepisy. Poza tym mają zapewnić odpowiednie warunki – sprzyjające powrotowi do zdrowia – Pacjentom oraz komfort pracy personelowi.

– Chcemy, aby wejście oraz szpitalny hol po modernizacji były nie tylko funkcjonalne, ale też aby budowały dobrą atmosferę. Obecny wizerunek tych miejsc mocno odstaje od nowoczesnych standardów. Liczymy na to, że miejsca te będą bezpieczne, ale też estetyczne. Podczas pierwszego spotkania podzieliliśmy się z projektantami naszymi pomysłami, nakreśliliśmy oczekiwania. Teraz czekamy na pomysły i nowoczesne rozwiązania – mówi dyrektor szpitala dr. n. med. Radosław Kołaciński.

Toalety będą nowoczesne, łatwe do utrzymania w porządku oraz przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zmieni się forma zamkniętej portierni – najpewniej na otwartą „konsolę”, a w miejsce dotychczasowej, klasycznej szatni – powstanie szatnia bardziej funkcjonalna. Nie powinno też zabraknąć miejsc, w których osoby czekające na wyniki badań czy wypis bliskiej osoby ze szpitala, na wizytę u specjalisty czy też na autobus powrotny do domu, będą mogły zrobić to w komfortowych warunkach. Przebudowy doczeka się stacjonarna rejestracja do poradni, a także poprawią się warunki pracy rejestratorek/telefonistek obsługujących Call Center (Centralna Rejestracja – tel. 62 765 12 25).

Przebudowane będzie też wejście do szpitala i wyposażone w bezdotykowe drzwi przesuwne. Powiększone zostanie zadaszenie, okładzina schodów i podestu będzie miała wysokie parametry antypoślizgowe. Zaprojektowane zostaną wygodne i ergonomiczne poręcze i balustrady. Wymieniona na nowocześniejszą i bardziej funkcjonalną będzie też winda dla osób, które mają problemy z pokonywaniem schodów.

Pierwsze przymiarki do przebudowy wejścia i szpitalnego holu, to dobra okazja, aby zapytać samych Pacjentów, co ich zdaniem powinno znaleźć się w takiej przestrzeni. Jeżeli macie Państwo interesujące pomysły albo wnioski – gorąco zachęcamy do podzielenia się nimi w komentarzach na fb, lub wiadomościach wysyłanych na profilu placówki – zachęca dyrektor Kołaciński.

Dokumentacja projektowa, którą przygotuje wyłoniona w przetargu firma z Częstochowy, będzie kosztowała w sumie 221 400 złotych brutto. Pieniądze na ten cel pochodzą z dotacji @Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Po opracowaniu projektu i kosztorysu, szpital będzie się starał o pozyskanie funduszy zewnętrznych na sfinansowanie inwestycji.

źródło: szpital Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze