Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

 Zmiany w przyznawaniu dodatku węglowego oraz dodatku dla gospodarstw domowych

Ostateczny termin składania wniosków o dodatek węglowy upływa 30 listopada 2022 roku

W związku z nowelizacjami ustaw informujemy, że istnieje możliwość ponownego złożenia wniosku o wypłatę dodatku dla gospodarstw domowych. Z tytułu wykorzystania niektórych źródeł ciepła (węgiel, pellet, drewno, biomasa, gaz, olej opałowy), przez osoby, które zamieszkują pod tym samym adresem, w odrębnych lokalach i posiadają oddzielne lub współdzielone źródło ogrzewania.

Obowiązujące zmiany umożliwiają otrzymanie dodatku węglowego:

  • przez więcej niż jedno gospodarstwo domowe zamieszkujące pod jednym adresem, pod warunkiem zamieszkiwania w odrębnym lokalu,
  • gdy główne źródło ogrzewania nie zostało zgłoszone do centralnej ewidencji emisyjności budynków (CEEB) do dnia 11.08.2022 r., pod warunkiem że jest to faktycznie źródło zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem zawierającymi co najmniej 85% węgla kamiennego.

W obu przypadkach konieczne będzie przeprowadzenie wywiadu środowiskowego.

Odmowa umożliwienia przeprowadzenia wywiadu jest jednoznaczna z odmową przyznania dodatku węglowego.

UWAGA!

Osoby, których wnioski pozostawiono bez rozpatrzenia albo otrzymały decyzje odmowne z powodu zamieszkiwania pod tym samym adresem lub z powodu braku wpisu głównego źródła ogrzewania do CEEB, mogą ponownie złożyć wniosek o dodatek węglowy celem rozpatrzenia na nowych zasadach ostatecznie do dnia 30 listopada 2022 r.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze