Zmiany w strukturach kaliskiej Lewicy – odchodzi Kamila Majewska

Kilka miesięcy temu opuściła klub radnych miejskich SLD, a teraz Kamila Majewska zdecydowała się odejść z partii zupełnie. Z zarządzania miejskimi strukturami partii zrezygnował Dariusz Witoń - na ten moment jego obowiązki przejęła posłanka Karolina Pawliczak.

Dariusz Witoń na ostatniej radzie miejskiej Lewicy poinformował o decyzji Kamili Majewskiej i przedstawił jej rezygnację. Ona sama o zmianach poinformowała na swoim profilu na portalu facebook:

„(…) z dniem wczorajszym zamknęłam bardzo ważny dla mnie etap życia, któremu poświęciłam 20 lat, mianowicie złożyłam rezygnację z przynależności do Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Wiem, że wraz ze mną odeszło kilkoro zasłużonych członków kaliskiej organizacji. Siedmio-osobowy zarząd partii skurczył się w krótkim okresie czasu do 3 osób. Wszystko ma swój początek, ale i ma swój koniec. Czasami dłużej się nie da, nawet jeśli byśmy tego bardzo chcieli.”

Majewska zapowiedziała jednak, że nadal planuje współpracować ze swoimi koleżankami i kolegami z Lewicy oraz działać na rzecz Kalisza i lokalnej społeczności. Zmiany nastąpiły także na fotelu przewodniczącego struktur partii w mieście – z decyzją Kamili Majewskiej zbiegła się rezygnacja Dariusza Witonia z pełnionej funkcji:

„Przez kilkanaście lat pełniłem funkcje Przewodniczącego Rady Miejskiej SLD w Kaliszu. To bardzo długi okres, w którym razem odnosiliśmy wiele sukcesów i niestety drobne porażki. Na początku zwołanego przeze mnie dzisiejszego posiedzenia Rady Miejskiej SLD w Kaliszu złożyłem rezygnację z funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej SLD w Kaliszu dziękując wszystkim członkom naszej organizacji za wspólne działania na rzecz Miasta Kalisza i jego mieszkańców.”

Na obecną chwilę zdecydowano, że lokalne struktury poprowadzi posłanka Karolina Pawliczak, przy jednoczesnej decyzji o zwołaniu konwencji w najbliższym czasie.


Fot. poglądowa: FB/SLD Kalisz

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter