Znaleziono dopalacze

Funkcjonariusze z Nieetatowej Grupy Realizacyjnej zatrzymali pod zarzutem posiadania nowych substancji psychoaktywnych 32-letniego mieszkańca Kalisza. Miał przy sobie woreczki z suszem roślinnym. Pozostałą część narkotyków odnaleziono przy pomocy psa tropiącego.

Podczas patrolu na terenie Miasta policjanci z Nieetatowej Grupy Realizacyjnej wylegitymowali 27-letnię kobietę oraz 32-letniego mężczyznę. Oboje byli wyraźnie zdenerwowani. Okazało się, że kobietę poszukuje wymiar sprawiedliwości, a mężczyzna posiada woreczki strunowe z suszem roślinnym. Wstępne badanie wykazało, że skład zawiera substancje zabronione. Para została zatrzymana.

Tego samego dnia przeszukano mieszkanie mężczyzny. Funkcjonariuszom towarzyszyła Misia – owczarek belgijski, który odnalazł pozostałą część narkotyków ukrytą w pralce, w opakowaniu na proszek. Zabezpieczone dopalacze trafiły do policyjnego depozytu. Próbki trafią do szczegółowych badań laboratoryjnych.

Odnaleziono również hulajnogę elektryczną i pojemniki z olejami, które prawdopodobnie zostały skradzione. Dwa dni później na komendzie stawił się obywatel Ukrainy ze zgłoszeniem kradzieży hulajnogi. Okazało się, że przywłaszczony przez 32-latka pojazd należy do zawiadamiającego.

Zgromadzony materiał dowodowy umożliwił postawienie mężczyźnie zarzutu określonego w artykule 62b znowelizowanej Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Mężczyzna odpowie przed sądem za posiadanie nowych substancji psychoaktywnych. Niewykluczone, że to nie jedyne przestępstwo za które odpowie.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter