baner_FBAnt
Baner AWS
baner_apka_2

Znamy „nowe” władze Samorządu Województwa Wielkopolskiego

Po przerwie obrady Sejmiku Województwa Wielkopolskiego wróciły na właściwe tory. Radni dokończyli procedurę wyłaniania nowych władz regionu na VII kadencję. Jak można się było spodziewać, nie przyniosła ona rewolucyjnych roszad personalnych na najwyższych stanowiskach.

Funkcję Marszałka Województwa ponownie powierzono Markowi Woźniakowi z Koalicji Obywatelskiej. W tajnym głosowaniu poparło go 24 radnych – nie miał on żadnego kontrkandydata. Woźniak stanie więc na czele zarządu regionu już po raz szósty, pełniąc tę rolę nieprzerwanie od 2005 roku.

Również pozostali członkowie ścisłego kierownictwa województwa, to w zdecydowanej większości znane twarze z poprzednich lat. Wicemarszałkami zostali ponownie Wojciech Jankowiak oraz Krzysztof Grabowski z Polskiego Stronnictwa Ludowego. W zarządzie pozostał też Jacek Bogusławski z PO. Nową twarzą będzie natomiast Katarzyna Kretkowska z Lewicy.

Przewodniczącą Sejmiku Województwa Wielkopolskiego została Tatiana Sokołowska. Wiceprzewodniczącymi wybrano Henryka Drzewieckiego z PO, Agnieszkę Wiśniewską z Trzeciej Drogi oraz Marka Sowę z Prawa i Sprawiedliwości.

Marek Woźniak zapowiedział m.in. rozwój infrastruktury drogowej. Nie zabraknie też inwestycji w zakresie ochrony zdrowia, edukacji i kultury. Marszałek zapewniał o dobrej kondycji regionu.

Zdjęcia: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze