Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Znamy prawdopodobny termin wyborów samorządowych

Premier Donald Tusk podał dziś termin, w którym mają odbyć się kolejne wybory samorządowe – to 7 i 21 kwietnia.

Zgodnie z przepisami kodeksu wyborczego, premier ma prawo ustalać termin wyborów samorządowych. Obowiązujące przepisy wymagają, aby wybory odbyły się nie wcześniej niż 4 miesiące i nie później niż 3 miesiące przed zakończeniem kadencji rad. Według tych wytycznych, wybory samorządowe powinny zostać zaplanowane na dzień wolny od pracy, który przypada nie wcześniej niż 30 dni i nie później niż 7 dni przed zakończeniem kadencji rad. Zatem, zgodnie z tymi wytycznymi, wybory powinny odbyć się po 31 marca 2024 roku, ale nie później niż 23 kwietnia. Możliwe daty to 7 kwietnia, 14 kwietnia i 21 kwietnia. W teorii, 31 marca i 1 kwietnia są także możliwymi terminami, ponieważ przypada na nie Wielkanoc oraz Poniedziałek Wielkanocny, które są ustawowo wolnymi dniami pracy.

Wybory samorządowe obejmują członków organów samorządu terytorialnego, takich jak rady gmin, powiatów, sejmiki województw, prezydenci, burmistrzowie, wójtowie i członkowie rad dzielnic. Poprzednie wybory odbyły się w październiku 2018 roku, a obecna kadencja została wydłużona do kwietnia 2024 roku.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze